Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Genç Memur-Sen Yozgat Şubesi tarafından “Bir bilenle bilge nesil” projesi gerçekleştirilecek.
Genç Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı İnan Yıldırım Atamış,  ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesinde lise öğrencilerine yönelik   kitap okuma ve kompozisyon yazma yarışması düzenlediklerini söyledi.
Atamış, MEB ve Genç Memur Sen arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen, Bir Bilenle Bilge Nesil kitap okuma yarışması projesinin Yozgat’ta devam ettiğini kaydetti.
Atamış, proje kapsamında Mustafa Kutlu’nın Yokuşa Akan Sular, Ahmet Ümit’in Bab-ı Esrar,  Nazan Bekiroğlu’nun Yusuf ile Züleyha  ve Aliye İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu kitaplarıyla yarışma yapacaklarını aktardı. 
Gençlere güzel bir ülke bırakmak için çalıştıklarını dile getiren Atamış, “Amacımız ve hedefimiz, okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, ülkesi ve milleti için çalışan; ilimle ve bilimle beslenen, birikimiyle ve ilmiyle amel eden bir nesil yetiştirmektir” dedi.
Atamış, gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, işbirliği içinde özverili ve çözüm odaklı çalışmalar yapmak, başta ortaöğretim çağındaki gençler olmak üzere, tüm gençlerin bu çalışmalardan faydalanmasını sağlamak, kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş, etkin, üretken, topluma faydalı nesiller yetiştirmek amacıyla “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin uygulandığını ifade etti.
Atamış, “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin okuyan, araştıran, düşünen, özgüveni yüksek, sanata ve bilime ilgi duyan, gelişime açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, manevi değerleri özümsediğine değinerek, proje sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verileceğini sözlerine ekledi.
                     ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi