Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ilk günkü aşkla Yozgat’a hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, 31 Mart seçimlerinde de Yozgat Yüzyılı’nın startını vereceklerini söyledi.
Yozgat halkının kardeşi,  çocukların celal amcası, gençlerin abisi, güler yüzlü ve saygın kişiliğiyle öne çıkan Celal Köse,  31 Mart seçimleri öncesinde adeta gövde gösterisi yaptı. 
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanmasının ardından Yozgat’ta coşkulu şekilde karşılandı.
Sarıhacılı Mahallesi’nde toplanan yüzlerce vatandaş, Celal Köse’yi, davul zurna eşliğinde karşıladı. Yaklaşık 2 kilometreyi aşan araç konvoyu ile kente giriş yapan Başkan Köse, vatandaşların sevgi seli içerisinde parti binasına geldi. 


Başkan Köse, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür etti.
Parti binası önünde partililere seslenen Köse, “Biz bu süreçte mahalle mahalle, kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmayacağız. Bu bayrağı daha da ileriye taşımanın kararlılığı ve azmi içerisinde olacağız. 7 gün 24 saat uyumadan  çalışmaya devam edeceğiz. Herkese eşit mesafede duracağız" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle tekrar aday olarak çıkmanın heyecanı içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Köse, “Yozgat Belediyesi olarak 5 yılda hem hizmet hem de gönül belediyeciliğimizi ön plana çıkardık. Pandemiye, ekonomiye ve deprem felaketine rağmen çok büyük işlere imza attık. Kimsenin cesaret edemediği başarılamaz dediği işlere giriştik. Her şeye rağmen bunları görmeyen, duymayanlar, bu işleri söyleyemeyen söyletmeyenler var. Biz seçildiğimiz günde beri pek çok ilke imza attık imza atmaya da devem edeceğiz. Hiç kimsenin cesaret edemediği alt yapıya girerek elimizi değil gövdemizi bu taşın altına koyduk. Yeter ki bu sorunlar çözülsün dedik. Hem sağlığımızı düşündük hem de kesemizi düşündük. Bu güne geldiğimizde mahallelerimizde değişimi görüyorsunuz, parklarımızda, bahçelerimizde, kaldırımlarımızda, bulvarlarımızda ışıklandırmalarımızda bu ile çok hizmetler yaptık. Sizlerin de desteğiyle ve gayretiyle bu görevimizi layıkıyla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.


Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse için düzenlenen programa Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi