Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın hayallerini gerçekleştirebilmek için çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, kente değer katacak yeni projeleri de hayata geçireceklerini söyledi.
Hizmet, eser ve gönül belediyeciliği ilkesiyle altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, spordan ulaşıma kadar her alanda Yozgat’a kazandırdığı yatırımlarla şehri geleceğe taşıyan  Yozgat’ın Şehrül-Emin Başkanı Celal Köse, gönül belediyeciliği sloganıyla önemli hizmetlere imza atarken ve halkın gönlünde taht kurdu.
Yeni dönem için de kolları sıvayan Başkan Köse, seçimi ikinci planda tutarak kente hizmet noktasında 7/24 mesaisine devam ediyor.
El ele, gönül gönüle vatandaşlarla beraber Yozgat’ı  layık olduğu noktaya taşıma gayretinde olduklarının altını çizen Başkan Köse,  “Yozgat’ın her noktasında eserimiz var. Hiçbir mahalleyi, hiçbir sokağı hizmetsiz bırakmadık. Belediyeciliğin ilk ve en önemli şartı insan odaklı çalışmaktır. Kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza yönelik projeler ürettik. Sivil toplum kuruluşlarımızla devamlı istişare halinde bulunduk, desteğimizi hiçbir zaman eksik etmedik. Sosyal Belediyecilik anlamında şehrimizde ne kadar yardıma muhtaç vatandaşımız varsa hepsine el uzattık. Görev süremiz boyunca insanımızı hiçbir şekilde mağdur bırakmamak için tüm talepleri dinledik, çözüm ürettik. Cumhurbaşkanımızın izinde hizmet ettik, gönüllere dokunduk, dokunmaya devam ediyoruz” dedi.
Yozgat’ın çehresini değiştiren önemli projeleri hayata geçirmeye başladıklarının altını çizen Başkan Köse, “Çalışmalarımız hep halkımızın daha rahat yaşaması, hayatını daha rahat idame ettirmesi ve onlara yaşanabilir bir Yozgat sunma adına oldu. Çok büyük işlere hep birlikte imza attık, imza atmaya da inşallah devam edeceğiz.  Yüce Rabbim’e hamdolsun ki hem Gönül Belediyeciliğimizi, hem de Hizmet Belediyeciliğimizi ön plana çıkardık. Pandemiye, ekonomik krizlere ve depremlere rağmen Allah’a hamdolsun çok büyük işlere imza attık. Kimsenin cesaret edemediği, başarılamaz dediği işlere girdik. Her şeye rağmen bunları görmeyen, görmek istemeyen, bu yatıklarımızı söylemeyen ve söyletmeyenler var. Hamdolsun seçildiğimiz günden beri bir çok ilke imza attık atmaya da devam edeceğiz. Gönüllerinde ki kiri pası atıp, kafalarını kaldırıp şöyle bir şehrimize baksalar değişimi görecekler. Büyük Cami çevresinde ki değişimi görecekler, Millet Bahçemizi, Hal İş ve Yaşam Merkezimizi, Gençlik, Spor ve Kültür Merkezimizi, Cumhuriyet Parkı’nı, Meydan Düzenlemesini, şehrimizi boydan boya yemyeşil ve ışıl ışıl yaptığımızı, Mahalle Konaklarımızı, Spor Tesislerimizi ve kimsenin cesaret edemediği altyapıya girerek elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduğumuzu görecekler. Her mahallede bir çalışmamız, her mahallede bir hizmetimiz var. Yeni Bulvarlarımızla, asfaltımızla, ışıklandırmalarıyla, peyzajıyla bu şehre çok hizmetler yapık ve hemşehrilerimizin destekleri ile bu hizmetlerimizi layıkıyla sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğine değinen Başkan Köse, 204 bin metre içme suyu isale ve terfi hattı döşendiğini belirtti. Başkan Köse, projenin tamamlanmasıyla birlikte yüzyıllık bu asrın projesini Yozgat’a kazandırmış olacaklarını dile getirdi.
Başkan Köse, mevcut içme suyu şebekesinin üçte birinin kansere davetiye çıkaran asbestli borulardan oluştuğunu ve bu durumun gelecek nesiller için risk oluşturduğunu kaydetti. 
Aylık 1 milyon metreküp su tüketimi olan şehirde, kayıp ve kaçak oranının yüzde 66 olduğunu ve bu durumun belediye bütçesine yıllık 78 milyon lira ek maliyet getirdiğini ifade eden Başkan Köse, altyapı yatırımının on yıl içinde kendini amorti edeceğini ve en az 100 yıllık bir ömre sahip olduğunun altını çizdi.
Başkan Köse, “Alt yapı projemizde yüzde 70 seviyesine geldik. Bu beş yıllık süre içerisinde hamdolsun belki elli yılda kazanamadığımız tecrübeyi kazandık. Zor şartlar altında da görev yaptık. Halkımıza kazandıracağımız eserlerle inşallah geleceğe emin adımlarla yürümenin gayretinde olacağız. Bundan sonraki süreçte de geçmişte yaptığımız gibi gelecek siyasetimizde de bunlardan ayrılmadan işimize bakarak yolumuza bakacağız. Birlikte inşallah geleceğe emin adımlarla yürümenin gayretinde olacağız ve şehrimize hizmet edeceğiz” dedi.

Editör: Hakimiyet Gazetesi