Velilerin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte elde edilen gelirler, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için kullanılacak. Yozgat Merkez Ortaokulu Okul Müdürü Selim Yaman, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk yarı döneminin son günlerinde bu kermes programını düzenlediklerini belirtti.
 Yaman, aynı zamanda Cuma günü karne dağıtımı yapılacağını ve elde edilecek gelirin öğrencilere harcanacağını vurguladı. 
Kermesin  okuldaki eğitim öğretim faaliyetlerine destek olacağını ve dolu dolu bir etkinlik olduğunu ifade eden Okul Müdürü Yaman” Bu kermesten elde edilecek gelirlerin ihtiyaç sahibi öğrencilere harcanacağını belirten Yozgat Merkez Ortaokulu Müdürü Selim Yaman,2023-2024 eğitim öğretim yılı bildiğiniz üzere birinci dönemin sonuna geliyoruz. Cuma günü karne dağıtımı yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığımızın bu son hafta için planlamış olduğu eğitim planı kapsamı vardı. Bu amaçla bu eğitim planı kapsamında okulumuz genelinde bugün kermes düzenledik. Bu kermesten elde edilecek gelirle de tekrar yine öğrencilerimize harcanacak.
 Öğrencilerimizin yararına okulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kullanılacak bütün öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin katılımıyla güzel bir etkinlik oldu. Güzel bir faaliyet oldu. Burada amaç tabii ki çocuklarda yardım yapmayı, yardımseverliği özendirmek. Velilerimizle, öğrencilerimizle, öğretmenlerimizi oluşturmak amacıyla bir  çok faydası olan bir etkinlik oldu. Dolu dolu bir etkinlik oldu. “ Şeklinde konuştu.
                                                    Haber Merkezi 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi