Yozgat’ta  gözler 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere çevrildi. İktidar ve muhalefet partilerinin adayların belirlenmesine yönelik çalışmalar hız kazandı. AK Parti adayının kim olacağı sorucu cevabını ararken, genel merkezde geniş kapsamlı bir temayül toplantısı yapıldı.
YOZGAT  HEYETİNİ DİNLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat katıldığı temayül yoklamasında Yozgat heyetinin nabzı yoklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan ile bir araya gelerek temayül görüşmesi yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milletvekilleri ve Yozgat’tan giden heyet ile yapacağı değerlendirmenin ardından, 31 Mart’ta  merkez Belediye Başkanı Adayı ile ilçe ve Belde Belediye Başkanlıkları için isimleri netleştirmesi bekleniyor.
AK Parti, aday adayları için  Kasım ayı içerisinde temayül yoklaması yaparak teşkilatların görüşünü almıştı.  Temayül yoklamasının ardından anket çalışmalarıyla kamuoyunun nabzı yoklanmıştı.
SÜREÇ TAMAMLANIYOR
AK Parti'de 81 ilin temayül süreci tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreçte 51 ilin milletvekilleri ile bir araya gelerek temayül görüşmeleri gerçekleştirdi.  Bu toplantılarda milletvekillerinin görüşleri alınarak aday belirleme çalışmalarında etkili bir rol oynanması hedefleniyor.
AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan görüşmelerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, vekillerin bölgelerinde aday olarak görmek istedikleri isimleri değerlendirdi. Bu süreç, partinin yerel seçim stratejilerini belirleme noktasında kritik bir adım olarak değerlendiriliyor.                       ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi