Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Yönetim Kurulu, İş Yeri Temsilcileri ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında ziyaretlerde bulundular.
Başkan Eroğlu ve beraberindekiler Yozgat Şehir Hastanesi ve Sorgun Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek pasta kesti.
Başkan Eroğlu engelli çalışanlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutlarken “Toplumsal hayat içerisinde sürekli bizden biri olarak değerlendirdiğimiz engelli kardeşlerimiz, yaşadığımız sosyal hayatın birer parçalarıdır. Onlarsız bir dünya düşünemediğimiz gibi bu dünyada mutlaka onların da yaşayabileceği ortamı oluşturmamız gerektiği gerçeğinin, toplumun tüm kesimleri tarafından ele alınması ve bu paralelde etkin hizmetlerin de gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı olarak göreve başladığımız yıllardan bugünlere kadar engelli birey ve çalışanlarımızın her konuda yanlarında olabilmek için yoğun bir çaba gösterdik. Bakış açımızı, hassasiyetimizi sürdürerek aynı şekilde de devam edeceğiz.  Toplumumuzun tamamını kucaklayan sevgi ortamının büyüdüğü günlere ivedi bir şekilde ulaşmamızı temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle, 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle tüm engelli kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Sağlık Sen Şubemiz tarafından organize edilen 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası etkinlikleri kapsamında Şehir Hastanesi ve Sorgun Devlet Hastanesi’nde kutlama programı düzenlendi.
Şube Başkanı Eroğlu, tüm personelin Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.
Şube Başkanı Eroğlu, , acil sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaparak, bu hizmetlerin sağlık sisteminin bel kemiği olduğunu belirtti. 
Şube Başkanı Eroğlu, , “Hastane öncesi acil sağlık hizmetleri afet, kaza ya da hastalık sonucunda acil yardıma ihtiyaç duyan hastalara hastane öncesi sağlık çalışanları tarafından değerlendirilmesi, ilk tedavilerinin yapılması ve güvenli bir şekilde hastaneye nakledilmesini kapsar. Modern sağlık sistemlerinin temel yapı taşlarından birini oluşturan bu hizmetlerin esas amacı, hastaların morbidite ve mortalite oranlarının azaltılmasını sağlamaktır. Acil sağlık hizmetleri çalışanlarımız da tıpkı yapılan işin önemi gibi hem sağlık sistemimiz, hem vatandaşlarımız için hem de Sağlık-Sen sendikamız için oldukça önem taşımaktadırlar.  Sağlık-Sen olarak kısıtlı zaman içerisinde fedakarca görev yapan acil sağlık hizmetleri çalışanlarımızın özlük ve mali haklarını koruma ve geliştirme adına gerçekleştirilen hizmetin daha uygun şartlarda yapılmasını sağlamak için sendikal mücadelemizi özenle dikkatle ve ısrarlı bir şekilde gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
                                          SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi