Yozgat’ta sağlıklı yaşamak isteyenlerin ve kilo problemi yaşayanların bire bir destek aldıkları Büşra Durak Beslenme ve Denge Danışmanlığı, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Sektörde bir yılı geride bırakan ve her geçen gün vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Büşra Durak Beslenme ve Denge Danışmanlığı’nda diyet programı uygulamalarının yanı sıra Yoga/Meditasyon ve Fly Yogo eğitimlerinin de veriliyor.
Yogo ile günlük hayatın stresi ve yoğunluğunu atma fırsatının bulunduğu Büşra Durak Beslenme ve Denge Danışmanlığı’ndan 7’den 70’e çok sayıda vatandaş yararlanıyor.
Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Büşra Durak,  bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, insanların yaşamına dokunabilmenin sevinci içerisinde olduğunu söyledi.
Yozgat’ta insanların artık beslenme konusuna dikkat etmeye başladığını ve uzmanından destek aldığının altını çizen Durak, Modern mekan ve son teknoloji malzemelerle hizmet verdikleri merkezde hem ruha hem de bedene katkı sağladıklarını ifade etti.
İnsanların sağlığına  ve yaşamına yönelik destek verdiklerini dile getiren Durak, sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturma gayretinde olduklarına değindi.
Yoğun hayatın içinde stres, hareketsizlik ve sağlıksız beslenme; insanın günlük yaşamında hissedilmeye başlayacağını söyleyen Durak, yaşamın yoğunluğu hareketsizliğe, hareketsizlik yorgunluğa, yorgunluk çöküntüye, ruhsal çöküntü ise sağlıksız beslenmeyi beraberinde getireceğinin altını çizdi. Beslenme ve Diyetetik  alanında birçok eğitime katıldığına vurgu yapan  Diyetisyen Durak, kapılarının herkese açık olduğuna dikkat çekti.
Durak, “Sağlıklı yaşamak isteyenler, yediği içtiği şeylerden günlük aktivitelerine kadar olan her şeye dikkat ederek hareket etmektedir. Bazı kişiler bunları kendileri yürütebilirken bazı kişiler de profesyonel destek alarak yaşamlarına devam etmektedir. 
Beslenme alanında, sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo alma ve verme, hastalıklarda diyet gibi birçok alanda son teknolojik imkanlarla hizmet vermekteyiz. 
Yoga/Meditasyon ve Fly Yogo eğitimlerine gelen kişilere sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı da uyguluyoruz. Hem sağlığa hitap eden hem de fiziksel aktivite konusunda destekleyici danışmanlık yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
                 ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi