Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren en yakın rakibine maç fazlasıyla 8 puan fark atan Yozgat Belediyesi Bozokspor, şehri yeniden bütünleştirerek, şampiyonluk şarkılarını dillendirmeye başladı.
LİDERLİK KOLTUĞUNDA
Yozgat, futbolda hızla geriye giderken Belediyenin sağladığı maddi ve manevi desteklerle yeniden küllerinden doğmaya başladı. Ligde oynadığı 11 maçtan 10 galibiyet ve 1 beraberlik çıkararak 31 puanla liderlik koltuğuna oturan Yozgat Belediyesi Bozokspor daha ilk yarı bitmeden şampiyon olarak konuşulmaya başlandı. 
ZİHNİYET DEVRİMİ
Geçtiğimiz dönemlerde kişisel ihtiras nedeniyle Belediye'den koparılan Yozgatspor tarihe karışırken, yeniden zihniyet devrimiyle Bozokspor Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'nin gayret ve çabasıyla küllerinden doğdu. Pandemi, deprem felaketlerinde önemli çalışmalara imza atan ve son dönemlerde de altyapı ve üstyapıda önemli hizmetlere imza atan Yozgat Belediyesi bir taraftan da şehrin takımını yeniden ayağa kaldırması büyük takdir topluyor.
BİRLİKTE OMUZ OMUZA
BAL Ligi’nde  son yıllara göre en iyi sezonunu geçiren Yozgat Belediyesi Bozokspor, şehrin bütünleşmesine de büyük katkı sağladı. Şehirde yaşanan olumsuz havanın giderilmesinde büyük sorumluluk üstlenen Kırmızı Siyahlı takım, Belediye Başkanı Celal Köse’nin liderliğinde insanların bir araya gelmesinde kilit rol oynadı.  Vatandaşlar gerek iç saha gerekse deplasmanda omuz omuza, gönül gönüle, el ele vererek tribünleri dolduruyor.
ŞEHRİN İHTİYACI VARDI
Yozgat’ta kaybolan enerji ve sinerjinin baş mimarı olan Belediye Başkanı Celal Köse, Bozokspor’un şehrin takımı olduğunu belirterek, ligin sonunda hep birlikte şampiyonluk coşkusunu yaşayacaklarını söyledi.Başkan Köse, “Bozokspor, Yozgat’ın yeni enerjisi oldu. Ligde geldiğimiz nokta çok iyi.Son 5-6 yılın en başarılı sezonu geçiriyoruz.  Bozokspor’un başarısı herkes tarafından görülüyor ve takdir ediliyor. Başarı ortada, bunu kimsede inkar edemez. Şampiyonluk hedefimize emin adımlarımızla ilerliyoruz. Biz inanıyoruz, Allah'ın izniyle bu takım bu sene şampiyon olacaktır. Şehir kenetlenmiş durumdadır.  Şehir havaya girdi, şehir taraftarıyla bütünleşti, Bundan sonra taraftarımız sevgiyle, sabırla bu olaya sahip çıkması gerekiyor” dedi.       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi