GİZLİ GİZLİ YAZDI
Bu güne kadar sayısı 4-5 bin civarında şiiri bulunan Narin Menekşe, ilk şiirlerini gizli gizli yazdı. Derdini, sevincini, sevdasını, aşkını, özlemini şiirlere döken Şair Narin Menekşe, evli ve 4 çocuk annesi Kendisinin şiir yazdığını görünce eşi, ‘sen delisin’ diyerek karşı çıkmış, yazmaması için bütün baskıları şair üzerinde uygulamış. Ancak Şair Menekşe, ‘benim konuşma dilim, şiirlerimdir’ diyerek, yazmaktan vaz geçmemiş, gizli gizli yazmaya devam etmiş.
AZİMLİ BİR ŞAİR
Yozgat İli Akdağmadeni Alicik Köyü’nde dünyaya gelen şair ilkokulu köyünde okumuş. O günün şartlarında ailesi bir daha okula göndermemiş. Ancak içinde ki okuma aşkını hiçbir şey engelleyemediği için, 20 yıl sonra ortaokulu ve liseyi okuyarak diplomasını aldı. Yetmemiş. Çocuk Gelişimi ve Anaokulu ’nu gece eğitimi olarak aldıktan sonra şimdi Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nü okuyor.
ŞİİRLERİYLE DİLE GELEN ŞAİR
Şiirlerinde aşk, sevda, özlem, hasret, vuslat başta olmak üzere toplumsal olayların yer aldığını belirten Narin Menekşe, ‘ Sevdası olmayan yazamaz, derdi bulunmayan konuşamaz, özlemi olmayan suskun duramaz, yüreği çağlamayan şiir yazamaz. Bizde hasret var, özlem var, sevda var, yokluk var. Biz Anadolu’yuz. Biz Yozgat’ız. Bu yüzden, insan olarak içinde bulunduğumuz her durumu, şiirlerimizle dile getirmeyi ön plana çıkardık. Bu yüzden, şiir hayatımın ta kendisi; toplumun en önemli parçasıdır” dedi.
‘BU KİTAP BİR HAZİNE GİBİ’
 Şiirle ilgili düşüncelerin i de dile getiren Narin Menekşe (Altan) , “ Şiir, insanın iç dünyasının derinliklerine inebildiği, duygularını en saf haliyle ifade edebildiği bir sanattır. Bir tutkudur, bir aşktır, içimizdeki hasletin ve sevdanın yürekten dökülüşüdür. Şiir, yüreğin ve gönülün dile gelişidir. İşte bu şiirler, bu kitapta bir araya geldi ve bu kitap, benim için bir ilk. Akdağmadeni İlçesi, bu toprakların güzelliklerini, doğanın sıcaklığını ve insanların içtenliğini barındıran bir hazine gibi. Bu ilçe, benim hayatımın köklerinin bulunduğu ve ilham aldığım yerdir. Onun güzellikleri, bu kitapta satırlara döküldü. İlk kitabım olması, bu şiirlerin benim için ayrı bir değer taşımasını sağlıyor. Bu kitapta yer alan her kelime, her dize, yüreğimin bir yansımasıdır.” dedi.
‘MİNNETTARIM’
Bu özel kitabın sayfalarında, duygu ve düşüncelerimle birlikte Akdağmadeni'nin güzelliklerine dair de bir iz bulacaksınız. Bu kitap, benim için bir hayalin gerçekleşmesi, bir tutkunun somutlaşmasıdır. Siz değerli okuyucularıma, bu şiirlerle olan içsel yolculuğuma eşlik ettiğiniz için minnettarım.
‘BU KİTAP HERKESİN 
HİKÂYESİDİR’
Umarım bu şiirler, sizin de yüreğinizi ve gönül dünyanızı dokunuşlarıyla etkiler, sizi farklı düşüncelere, duygulara sürükler. Bu kitap, benim ve bu coğrafyanın bir parçası olan herkesin hikayesidir. Hasretimi, hasletimi, vuslatımı, aşkımı, özlemimi bu kitapta bulacaksınız. Bazı şiirlerimi eleştirecek; bazı şiirlerimde kendinizi bulacaksınız. Bu benim yüreğimin sesiydi; gönlümün ifadesiydi; suskunluğumun haykırışıydı. Bu kitabı hazırladığım için çok mutluyum” dedi.               HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi