Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, bürokratik görevinden istifa ederek, AK Parti’den Yozgat Belediye Başkan aday adayı oldu.
MAHÇUP ETMEDİM
İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız,  parti binasına gelerek aday adaylığı müracaatını yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen aday adaylığı müracaatında Yıldız’a ilgi oldukça yoğun oldu.
Müracaat dosyasını verdikten sonra bir açıklama yapan Taner Yıldız, siyasi ve bürokratik hayatı boyunca verilen bütün görevleri layığı ile yaptığını, kendisine güvenen gerek siyasi büyüklerini gerekse devlet ricalini mahcup etmediğini kaydetti. 
HAYALİNİ KURDUM
Yiğitler şehri Yozgat’a belediye başkanı olarak hizmet etmenin hayalini kurduğunun altını çizen Yıldız, “Bu gün ise ilk defa görev verilmeyecek. Ben göreve talip olacağım. Gençlik yıllarımdan bu zamana siyasi yaşamım boyunca hayalimde yiğitler şehri Yozgat’ıma belediye başkanı olarak hizmet etmek vardı. 20 yıllık Ak Partimiz döneminde belediye hizmetlerinin en iyi şekilde verildiğine inanıyorum. Şimdi ise Türkiye yüzyılına yakışır bir Yozgat için bu güne kadar yapılmış hizmetlerin üzerine şahsımın da katkısı olacağını düşünüyorum. Gerek ticari hayatımla, gerek siyasi hayatımla gerekse bürokrasi tecrübemle bu görevi ziyadesi ile yapabileceğime inancım tamdır.  Bu süreç bir yarıştır. Kaybedeni olmayan, aksine herkesin kazandığı bir yarış. Çünkü maksat şehrimize en iyi hizmeti vermektir. Bu süreçte hizmet aşkıyla aday adayı olan diğer dava arkadaşlarımıza gönülden başarılar dilerim” dedi. 
İLK GENÇLİK 
KOLLARI BAŞKANI
AK Parti Belediye Başkan aday adayı Yıldız, basın açıklamasında şunları kaydetti:
“1977 yılının Nisan ayında gurbetçi bir ailenin ikinci oğlu olarak Almanya’da doğdum. 6 yaşında babamın kesin dönüşü ile memleketimize yerleştik. O günden beridir Yozgat’ta yaşıyorum. İlk, orta, lise, üniversite ve yüksek lisans eğitimimi Yozgat’ta aldım. 
14 Nisan 2001’de milletimizin umudu olarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Ak Partimize Nisan 2002’de Yozgat Gençlik Kolları teşkilatlarını kurmak üzere görevlendirildim. 2004 Mahalli İdareler Seçimine kadar Gençlik Kolları Başkanı olarak görevime devam ettim. 2004-2007 yılları arasında Genel Merkez Gençlik Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2007-2011 yılları arasında ana kademe il yönetiminde çeşitli görevlerde bulundum. Son olarak 2011 yılı Genel Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevinde bulundum. 2011 yılında devlet memurluğuna geçtikten sonra düne kadar çeşitli kurumlarda yönetici pozisyonunda görev yaptım. Son olarak İŞKUR İl Müdürü olarak 6 yıl görev yaptım. 
TECRÜBE KAZANDI
Partimizin kuruluşundan günümüze temsil eden, her birinden ayrı ayrı bir tecrübe kazandığım;
 Geçmiş dönem milletvekillerim merhum İlyas Arslan’a, Mehmet Çiçek’e, Bekir Bozdağ’a, Mehmet Erdemir’e, Yaşar Öztürk’e, Osman Coşkun’a, Ertuğrul Soysal’a, Av. Yusuf Başer’e, mevcut milletvekillerimiz Abdulkadir Akgül’e ve Süleyman Şahan’a, Geçmiş dönem ana kademe il başkanlarım Kurucu İl Başkanı Yusuf Bahri Yazarel’e, Zekeriya Avşar’a, merhum Metin Eroğlu’na, Harun Lekesiz’e, Fahri Açıkgöz’e, Celal Köse’ye, Çelebi Dursun’a, mevcut il başkanım Yusuf Başer’e, geçmiş dönem merkez ilçe başkanlarım kurucu merkez ilçe başkanı Celal Köse’ye, Mustafa Türkmen’e, Musa Halıcı’ya, İskender Nazlı’ya, Kürşat Kılıç’a, mevcut merkez ilçe başkanım Ahmet Gökhan’a, geçmiş dönem kadın kolları başkanlarım kurucu kadın kolları başkanı Zerrin Şenay Aktürel’e, Muazzez Binici’ye, Sibel Yıldırım’a, Hülya Sarıaslan’a, İhsaniye Altunok’a, İlknur Ünal’a, mevcut başkanım Evra Kevser Yurtlu’ya, Gençlik kollarında benden sonra görev alan Abdulkerim Karslıoğlu’na, Çelebi Altuntaş’a, Atakan Erciyas’a, Süleyman Sarıca’ya, Serkan Sönmez’e, Muhammed Emin Erbek’e, Muhammed Ali Gün’e, Kazım Emiroğlu Şimşek’e, Yaşar Taşdemir’e, mevcut başkanım Mücahit Necmettin Doğan’a ve kuruluştan günümüze teşkilatlarımızın her bir kademesinde görev almış asıl kahramanlarımıza, abilerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim. Rabbim bizlere başkanlığı nasip etti ama emek ve başarı sahibi onlardır.  Son olarak en zor günlerimde hep yanımda olan, desteklerini ve varlıklarını hep hissettiren hayat arkadaşım Emel hanıma, canlarım oğlum Eren ve kızım Elif’e teşekkür ediyorum. Hasta halleri ile buraya kadar gelme zahmetinde bulunan karlı dağım, muhterem babama ve canım anama da teşekkür ederim. Helallik istiyorum onlardan.
Konuşmamı sonlandırmadan önce İsrail’in Filistin’de Kundaktaki bebeklere, hamile kadınlara, çocuklara, yaşlılara kısaca mazlum Filistin halkına, tüm İslam coğrafyasına ve hatta tüm insanlığa bu acıyı yaşatan, savaş suçu teşkil eden zulmünü tüm kalbimle lanetlediğimi ifade etmek istiyorum.”                  SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi