Sorgun Belediyesi, alt yapı ve asfalt çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Sorgun ilçesinin her mahallesinde ve köşesinde ayak izlerinin bulunduğunu belirtti. Ekinci, "Sorgun halkına en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yıllardır ihmal edilen, yolu yapılmayan mahallelere el attık. Dokunduğumuz her yerde yeni yaşam alanları oluşturduk" dedi.
Özellikle uzun yıllardır bakım almayan Aydınlıkevler Mahallesi Yıldızkent Sitesi mevkisindeki asfalt çalışmasını tamamladıklarını ifade eden Başkan Ekinci, "Şehrimizin genel modern görüntüsüne bu bölgeleri de dahil ettik. Tüm sokaklarımızda olduğu gibi burası da bizimle aydınlandı" şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Ekinci, yapılan çalışmaların sadece yollarla sınırlı kalmadığını, aynı zamanda çevre düzenlemeleri ve yeşil alanların artırılması gibi projelerle ilçenin genel yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladıklarını vurguladı. Sorgun Belediyesi'nin hizmet anlayışıyla ilgili olarak da konuşan Ekinci, "Sorgun halkı her şeyin en iyisine layıktır. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
Sorgun Belediyesi, ilçenin her noktasında gerçekleştirdiği projelerle halkına modern ve yaşanabilir bir çevre sunmayı hedefliyor. Yapılan çalışmaların ilerleyen günlerde de aynı kararlılıkla devam edeceği belirtildi. 
                                      HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi