Yozgat Ticaret Borsası,  Stratejik Plan kapsamında birim yetkilileri, personellerle ve üyelerle toplantılar düzenleyerek iş birliği ve verimliliği artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Yozgat Ticaret Borsası, ileriye dönük stratejik plan hazırlarken, yol haritasını da belirledi. 
Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite Sanayi İş Birliği Araştırma Merkez Müdürü Dr. Mehmet Kara başkanlığında yürütülen çalışmalarda borsanın bir çok alanda daha etkin ve aktif rol alması hedefleniyor.
Borsa tarafından düzenlenen toplantılarda, 4 yıllık dönemde yürütülecek çalışmalar ve odaklanılacak  konularla ilgili istişareler yapıldı. Toplantılarda borsanın stratejik hedeflerine ulaşması, iş birliği ve verimliliği artırması amacıyla görüş ve öneriler alındı.
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, yeni dönem stratejisinin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Erkekli, Yozgat’ın sosyoekonomik, ticari ve iktisadi her meselesinde sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerine dikkat çekti.
Erkekli, “Önümüzdeki dönem içerisinde yapılacak çalışmaları bir plan ve hedef doğrultusunda yürütebilmemize imkan sağlayacak, Stratejik Plan ortaya koyacağız.  Hem üyelerimizin hem de ilimizin ticari, iktisadi ve sosyokültürel alanlarda çalışmalarımızı hangi strateji ve hedefler çerçevesinde yapacağımızı bir yol haritası belirleyeceğiz.
Bu anlamda yeni dönem Stratejik Planı çalışmalarımız için borsa personellerimize yönelik toplantılar yaptık. Toplantılarda aldığımız görüş, önerilerin yanı sıra istişareler ışığında yönetim kurulu olarak adımlar atacağız. İç ve dış paydaş toplantılarımızla istişareler ve önerilerle, ana stratejik amaçlarımızı yansıtacağız. Gerek bu kimliği gerek konumu itibariyle büyük öneme sahip olan şehrimizin hak ettiği noktaya gelebilmesi için çalışmalarımızı ana stratejik amaçlar çerçevesinde sürdüreceğiz” dedi.    ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi