AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, partisinin il teşkilatınca düzenlenen istişare toplantısına katılım sağlayarak yerel seçimler öncesi önemli mesajlar verdi. Toplantıda 31 Mart 2024 yerel seçimlerine önemine dikkat çeken Kandemir, tüm teşkilatların birlik ve beraberlik içerisinde olacağının altını çizdi.
AK Parti Yozgat il teşkilatı, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek mahalli seçimler öncesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. 
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan,  AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Kandemir, yılbaşına kadar tüm illerde AK Parti adaylarının açıklanacağını söyledi.
AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak mücadele etmeye, değer üzerinden siyaset yapmaya devam edeceklerini dile getiren Kandemir, “Yılbaşına kalmadan inşallah şehirlerimizde adaylarımızı açıklamaya başlayacağız. Fakat biz Cumhur İttifakı olarak, AK Parti olarak çok büyük bir heyecanla büyük bir titizlikle seçimlere hazırlanıyoruz. Bir yandan teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanı arkadaşlarımız, bakanlarımız, MKYK üyesi arkadaşlarımız Türkiye'nin dört bir yanında zaten sahada gayret gösteriyorlar, mücadele ediyorlar. AK Parti seçim partisi değil AK Parti bütün kadrolarıyla her an sokakta olan, milletvekillerinden, belediye başkanlarına, teşkilatlarından, kadın gençlik kollarına sahada olan bir siyasi hareket. Dolayısıyla bizim için aslında bu toplantılar bir rutin. Ama bu değerlendirmelerde arkadaşlarımızın kanaatlerini, görüşlerini bir kere daha tetkik etme imkanımız oluyor. İnanıyoruz ki Türkiye'nin her köşesinde, her yanında, her sokağında AK Parti’yi destekleyen vatandaşlarımız bir kere daha bu seçimde de huzurlarına çıktığımızda emaneti bize verirler. Biz bu emanete talibiz” dedi.
Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Genel Merkez yöneticileri, il koordinatörün de hazır bulunduğu toplantıda yerel seçim öncesi izlenecek yol haritası, çalışmalar hakkında değerlendirme yapıldı.
Kandemir, 14 ve 28 Mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, tüm teşkilatların yoğun çalışma içerisinde olması gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.    Toplantının sonunda AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Belediye Başkanı Celal Köse tarafından Kandemir’e günün anısına hediye takdim edildi. Belediye Başkanı Celal Köse, “AK Parti Yozgat İl İstişare Toplantımızı AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'in başkanlığında, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız, koordinatörlerimiz, milletvekillerimiz ve tüm teşkilatlarımızın katılımıyla yaptık.  Yüce Mevla'mdan birlik ve beraberliğimizi daim kılmasını niyaz ediyor, toplantımızın hayırlı ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
                         ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi