Yozgat’ta 2024 yılında yapılacak olan toplantı, gösteri ve yürüyüşler için belirlenen alanlar duyuruldu.
Yozgat Valiliği tarafından  2024 yılında toplantı, gösteri yürüyüşü, afiş ve pankart asılabilecek yerlerle ilgili güzergahlar ile afiş ve pankart asılacak yerler belirlendiğine dikkat çekildi. Yozgat Valiliği, 2024 yılı toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahı yerleri ile afiş ve pankart asılacak yerleri açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda Anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması gerektiği ifade edildi.
Açıklamada; “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi ve Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi gereğince, 2024 yılı için İlimiz merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerinin yapılacağı meydan ve yerler  ile afiş ve pankart asılabilecek yerler, Valilik Makamının 11.01.2024 tarihli ve 36406 sayılı Olurları ile aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir” denildi.
Toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahı Yimpaş AVM önü (Sürmeli Kavşağı) 
Yürüyüş Yimpaş AVM önü Sürmeli Kavşağından başlayıp,   Lise Caddesi üzerinden Saat Kulesine kadar olan güzergâh, Miting Alanı  Cumhuriyet Meydanı, Miting alanı aynı zamanda dağılma yeridir. 
Alternatif toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergâhı Kent Park kavşağı (trafik lambalarının bulunduğu alan) Yürüyüş Güzergahı  Kent Park kavşağından Fuar Alanı önüne kadar olan kısım (Fuar Cad.) Miting Alanı Kent Park mevkii Fuar Alanı önü, Miting alanı aynı zamanda dağılma yeridir. 
Toplantı ve gösteri yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla hazırlanan afişler için  Belediye Başkanlığınca şehrin muhtelif yerlerine konulan ücretli/ücretsiz  billboard  ve  raketlerin  uygun olduğu, pankartlar  için ise  Belediye  Başkanlığının  şehirde  uygun  göreceği  yerler  olarak belirlendi.       SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi