TOKİ Şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu öğrencilerine küresel ısınma nedenleri ve sonuçları hakkında deney eşliğinde eğitim veren  Yozgat Belediyesi ekipleri, Bahçeşehir Şehit Mehmet Armağan Alper İlkokulunda öğrencilere Sıfır Atık eğitimi verdiler.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse “TOKİ Şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu Fen Laboratuarı’nda 5. Sınıf öğrencilerine Küresel Isınma nedenleri ve sonuçları hakkında eğitim veren İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri Eylem Projesi kapsamında, karbondioksitin sıcaklığı nasıl artırdığını gösteren küçük bir deney ile gösterdiler. Küresel ısınmanın etkileri ve önlemlerinden bahsedilen eğitime maskotlarımız Bozokcan ve Bozoknaz’da eşlik ettiler.
 Bahçeşehir Şehit Mehmet Armağan Alperen İlkokulu’nda düzenlenen Sıfır Atık eğitiminde öğrencilere geri dönüşümün önemi hakkında bilgiler verildi. Okul yönetiminden 36 kg pil, 15 kg atık yağ, kimyasal atık ve ambalaj atıkları teslim alınıldı. Bertaraf için lisanslı firmalara gönderimi ekiplerimiz tarafından sağlandı.
Gelecek nesillerimize daha iyi güzel bir dünya, daha temiz bir Yozgat bırakmak için çalışmalarımızı yürütüyor, gereken eğitimlerimizi vermeye okullarımızda devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu  HABER MERKEZİ