Sorgun, Jeotermal kaynakları ile hem sağlık turizmi hem de jeotermal tarım açısından umut veriyor. Jeotermal enerji potansiyeli bakımından oldukça zengin olan Sorgun’da E-88 Karayolu etrafında bulunan rögar kapaklarından çıkan sıcak su buharı, vatandaşların ilgisini çekiyor. Bir çok noktadan çıkan sıcak su buharı ile ilçe İzlanda'yı andırıyor. 
Sorgun’da jeotermal enerji, konutların ısıtılmasında kullanılırken termal turizm ve seracılıkta da kullanılarak ilçe ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Sıcak su kaynaklarının oldukça fazla kullanıldığı Sorgun’da çok sayıda konutun ısıtılması jeotermal kaynaklarla sağlanıyor.  Bu sayede hem çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor hem de vatandaşlar yakıttan tasarruf ediyor. Bedirbaba Mahallesinde jeotermal su ile ısıtılan konutların, suları da kanalizasyona akıtılıyor. Kanalizasyona akıtılan sıcak sular da E-88 Karayolu etrafında bulunan rögar kapaklarından buhar olarak çıkıyor. 
Özellikle kış mevsiminde daha çok belirginleşen ve metrelerce yükselen su buharı, yoldan geçen sürücülerin ve vatandaşların da ilgisini çekiyor. 
                      HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi