Her yıl çok sayıda Yozgatlı üniversite öğrencisine ulaşmaya gayret gösteren Yozgat Vakfı ve İYF bu yıl 453 Yozgatlı üniversite öğrencilerine burs sağladı. Düzenli olarak eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetlerine katkıda bulunan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu yeni eğitim – öğretim sezonunda da gerekeni yaparak Yozgatlı Yükseköğretim öğrencilerine Yozgat Vakfı bünyesinde burs katkısında bulundu. İstanbul’da faaliyet gösteren ve Yozgat ile alakalı sivil toplum kuruluşları arasında sosyal sorumluluk projelerinde tek adres olan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu bu yılda Yükseköğretim öğrencilerine burs verme geleneğini sürdürdü. 
Türkiye genelinden yoğun talep gören İstanbul Yozgatlılar Federasyonu çıtayı yükselterek Yozgat Vakfı üzerinden daha fazla öğrenciye ulaşma gayreti gösterdi.
İstanbul Yozgatlılar Federasyonu ve Yozgat Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yılmaz,  İş insanlarının ve hayırseverlerin büyük destekleri ile bu sayıyı her yıl daha yukarıya taşıdıklarını söyledi.
Bundan sonraki dönemlerde de sayıyı arttırarak faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade eden Yılmaz, “Yozgat’ın geleceği Yozgatlı gençlerin iyi eğitimler alarak memleketlerine katkı sağlamasından geçiyor. Memleketimizin geleceği olan gençlerimizi bugünlerinde yalnız bırakmamak ise her Yozgatlının boynunun borcudur’’ diye konuştu.
                                 SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi