Yozgat Belediyesi tarafından yoğun çalışmaların ardından hizmete sunduğu yurt caddesi, kente değer  kattı. Yurt caddesi doğu-batı güzergâhının yeni bulvarı olurken, vatandaşlar belediyeye ve hizmete tam not verdi.
Yozgat’ın her bölgesinde vatandaşların güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaları, aynı zamanda kentin trafik yoğunluğunun azalması için belediye çalışmaları aralıksız sürüyor.
Yozgat’ın şehir kimliğine uygun olarak önemli çalışmalara imza atan Yozgat Belediyesi, şehrin trafik akışını rahatlatmak için açtığı bulvarların ışıklandırmasını yapınca verilen emeğin ne kadar yerinde olduğu ortaya çıkmaya başladı.
Belediye Başkanı Celal Köse’nin öncülüğünde belediye, kente hizmette sınır tanımıyor. Kentin Doğu-Batı güzergahının en önemli bağlantı yollarından olan Yurt Caddesi yeni ve yenilenen yüzü ile şehrimize değer kattı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, amaçlarının Şehrin tamamında devam eden çalışmaların amacının yeni bir kent kimliği oluşturmak olduğunu söyledi. Altyapısıyla üst yapısıyla görselliğiyle bütün caddelerin, sokakların şehrin tarihi ve kültürel kimliğini yansıtmasını hedeflediklerini belirten Başkan Köse, havaların da iyi gitmesini fırsat bilerek çalışmalara hız verdiklerini aktardı. 
DEĞER KATIYORUZ
Başkan Köse, “Kadim Şehrimiz Yozgat’ın her bölgesinde hemşehrilerimizin güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamaları aynı zamanda şehir trafik yoğunluğumuzun azaltılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin Doğu-Batı güzergahının en önemli bağlantı yollarından olan Yurt Caddemizde yaptığımız yol genişletme, asfalt, kaldırım, düzenleme, peyzaj ve ışıklandırma çalışmaları ile uzun yıllardır beklenen olan bir hizmeti daha hemşehrilerimizin istifadesine sunduk. Hem ulaşım daha güvenli ve konforlu hale gelirken hem de şehrimize değer katan bir hizmet daha hayata geçti.
ŞEHİR TRAFİĞİNE 
GİRMEDEN ULAŞIM
Çatak Mezarlığı’ndan Nohutlu Tepesi çıkış yoluna kadar uzanan Bin 550 metre uzunlunda, 14 metre genişliğinde yaptığımız yol çalışmalarımızı tamamladık. Bin 100 metre uzunluğunda ki kısımda 10 metreye, 450 metre uzunluğunda ki kısımda 14 metreye kadar genişlettiğimiz Yurt Caddemizde kaldırımları, peyzajı, asfaltı ve modern ışıklandırmaları ile şehrimizin batı kısmında bulunan köylerimiz ve mahallelerimizden ülkemizin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi’ne ulaşımın şehir trafiğine girmeden yapılmasını sağladık”dedi.
                                HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi