Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel,  Kavgadan, gürültüden, iki kutup arasında sıkışmış bir Yozgat’ın  güvenli bir limana ihtiyacı olduğunu belirterek,  güvenli  liman olmaya,  Yozgat'a hizmet etmeye talip olduklarını söyledi.
MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelerek,  adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.
MHP Adayı Açıkel, Yozgat’ta artık kavga ve  tartışma ortamı istenmediğinin altını çizerek,  Yozgat’ı güvenli limana taşıyacaklarını ve o güvenli limanın kendileri olduğunu vurguladı.
KİMSEYİ AYRIŞTIRMAYACAĞIZ
MHP Adayı Açıkel,  “Bizimle beraber Yozgat harekete geçecek.  Biz kimseyle bir yarış içerisinde değiliz. Kimsenin şahsıyla ya da taraftarlarıyla bir sıkıntı içerisinde olmayacağız. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Kimseyi ayırmayacağız. Yozgatlı üst kimliğini partiler üstü bir kimlik olarak ele alır. Bütün Yozgat'ın inşallah Belediye başkanı olacağız” dedi.
GÜVENLİ LİMAN BİZİZ
MHP Adayı Açıkel, Yozgat'ın her şeyden önce huzura ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, “ Yozgat'ın her şeyden önce sakinliğe ihtiyacı var, sessizliğe ihtiyacı var. Kavgadan, gürültüden, iki kutup arasında sıkışmış bir Yozgat  güvenli bir limana, sığınacak bir limana ihtiyacı var.  O liman olmaya talibiz. Yozgat'a hizmet etmeye talibiz. Yozgatlı’ya hizmet etmeye talibiz” ifadelerini kullandı.
MHP Adayı Açıkel açıklamasında şunları kaydetti:
YOZGAT’TA DOĞDUM,
 BÜYÜDÜM
“ 1980 yılında Yozgat’ta o zaman Eskipazar mahallesi, şimdiki Şeyh Osman Mahallesinde doğdum, İlkokulu temel eğitim Atatürk İlk Öğretim okulunda, ortaokul ve liseyi Yozgat Anadolu Lisesi'nde okuduktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 
2006 yılında serbest avukatlığa başladım, 2011 yılında Sarıkaya Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi üst kurul delegeliğine seçildim. 
2014 yılında Genel Başkanımızın uygun görmesiyle Sarıkaya Belediye Başkanı adayı oldum. 2014-2024 yılları arasında on yıl bu görevi yürütüm.
Şimdi Genel Başkanımızın uygun görmesi, yetkili kurullarımızın onay vermesi sonucunda huzurlarınızda Yozgat Belediye Başkan adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nden gösterilmiş bulunmaktayım. 
YOZGAT TÜRKEŞ’İN EMANETİ
Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki Yozgat, bizim için, özellikle davamız için, partimiz için, çok önemli bir memleket. Bize başbuğumuz davamızın kurucusu Alparslan Türkeş'in emaneti. Yozgat'ta Milliyetçi Hareket Partisi her zaman en kuvvetli, en güçlü, teşkilatlarıyla dimdik ayakta olan bir siyasi parti. 
Ben bu kutlu göreve beni layık gören büyüklerime Genel Başkan Yardımcımıza, Yozgat Milletvekilimize, İl Başkanıma, Merkez İlçe Başkanıma, Ocak Başkanıma, Kadın Kolları Başkanıma ve teşkilatlarıma huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 
YOZGAT’I İKİ TEPE ARASINDAN KURTARACAĞIZ
10 Yıl Belediye Başkanlığı yaptım.  Yozgat'tan Başbuğun Memleketinden Ülkücü Hareketin kalesinden aday gösterilmek benim için en büyük gurur kaynağı olmuştur. Yozgat bizim doğduğumuz, büyüdüğümüz, yetiştiğimiz topraklar, bu memlekete hizmet borcumuz var. Yozgat'ın artık bir şehir kimliğine bürünmesi gerektiğine inanıyorum.
Yozgat böyle nohutlu tepesiyle Çamlık Tepesi arasında sıkışıp kalmış küçük bir kasaba görüntüsünden ziyade Türkiye’ye ve dünyaya açılan büyük bir şehir olma yolunda inşallah bizimle beraber ilerleyecek diye düşünüyorum. 
YOZGAT’IN SUKENETE İHİTAYICI VAR
Yozgat'ın bir siyasi nezakete ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Yozgat'ın bir sükûnete ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Yozgat'ın sühulette ihtiyacı olduğunu söylüyorum. Yozgat'ın birliğe, ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. Yozgat'ın berekete ihtiyacı olduğunu söylüyorum. Yozgat'ın harekete de ihtiyacı olduğunu söylüyorum. 
Kimseyi ötekileştirmeden hizmetleri bütün mahallelere eşit bir şekilde dağıtarak Yozgat'ın hak ettiği değeri hem Türkiye'de hem de inşallah yapacağımız projelerle dünyaya açılan bir penceresi olmasını cenabı Allah'tan temenni ediyorum.
SÜRECE BAŞLADIK
 Besmele çekerek  seçim sürecine başladık. İnşallah 31 Mart akşamı Elhamdülillah diyerek bu zorlu süreci hep birlikte tamamlamış oluruz diye düşünüyorum.
Bütün hemşerilerimizden, bütün dava arkadaşlarımızdan, onun dışında daha önceden başka partilere gönül vermiş başka adaylara oy vermiş bütün hemşerilerimizden dualarını ve desteklerini istiyorum. 
Benim için hiçbir makam, mevki, bir Yozgatlının kalbinin kırılmasından daha önemli değildir. Ben çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarıma, benimle beraber çalışan herkese şunu söylüyorum. Kimsenin gönlünü kırmayalım. Kimsenin kalbini kırmayalım. Oraya o pankartı asmış. Biz de şuraya asalım. O pankart orada kaldıralım, biz asalım gibi mücadeleler içerisine girmeyelim. Seçimleri pankartlar kazanmıyor. Seçimleri bayraklar kazanmıyor, seçimleri sloganlar kazanmıyor. Seçimleri insanlara dokunan, gönüllere dokunan, insanların gönlünde yer alan hakikaten Yozgatlının bu adam seçilirse bize hizmet eder ayrıştırmaz, ayırmaz, birleştirir bütün Yozgat'ın başkanı olur diyecek insanların kalbe dokunması seçim kazandırır.
 TECRÜBEM VAR
Benim 10 yıllık bir siyasi tecrübem var, belediyecilik anlamında. Bugüne kadar kazandığım bütün tecrübeleri, deneyimleri, Yozgat halkının istifadesine sunmaktan da ayrıca gurur duyuyorum. Bu konuda tecrübe sahibiyim. 
 Celal Köse ile  beş yıl çalıştık. Celal başkanımla özellikle de deprem bölgesinde de fazla bir mesai yapma imkânımız oldu. Tabii ki bu beş yıl hem pandemi hem ekonomik kriz hem deprem dolayısıyla Türkiye'deki bütün belediyecilik açısından zor bir dönemdi.
 Bu zor döneme rağmen Celal Bey de duruşuyla, hizmetleriyle Yozgat'ımıza birçok değer kattı. Kendisine de sizlerin huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 
Hakikaten aday profillerimiz çok iyi insanlar. Çok iyiler. Ama ben de kötü değilim. Ben de inşallah daha iyisini yapacağım. Daha güzellerini yapacağım. Sizleri Yozgatlıları daha güzel hizmetlerle, daha güzel projelerle buluşturup Yozgat'ı artık sadece Türkiye'nin gündeminde değil, dünyanın gündeminde tutan işlere imza atacağıma inanıyorum.”
TEŞKİLAT AÇIKEL’İN YANINDA
MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu ise Ömer Açıkel’in genel merkez kararıyla Yozgat Belediye Başkan adayı gösterildiğine vurgu yaparak,  seçimin son gününe kadar yanında olacaklarını söyledi.
İl Başkanı Irgatoğlu,  “Aday adaylığı sürecimiz sona erdi.  Cumartesi günü sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli tarafından,  Yozgat Belediye Başkan Adayımız Ömer Açıkel olarak açıklandı.
Başkanımız Ömer Açıkel,  Daha öncesinde Yozgat’ta doğup, büyüyüp, lise sona kadar okuyup,  sonrasında da Sarıkaya ilçe başkanlığımızı yapmış, Ülkü ocaklarımızın birçok kademesinde bulunmuş ve Sarıkaya’da da çok başarılı belediye başkanlığı yapmış, hepimizin sevdiği, Yozgat halkının da teveccühünü ettiği bir isimdir.
 Bizde bu süreçte teşkilatlar olarak başkanımızın her zaman yanında olup,  seçimin son gününe kadar destekleyerek kazanması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel’in basın toplantısına MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu’nun yanı sıra MHP Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu,  Ülkü Ocakları Başkanı Celal Yalçın katıldı.       SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi