Kızılay’ın kış şartlarının hayatı iyice zorlaştırmasından önce kan stoklarını belirli bir seviyenin üzerine çıkarmayı ve düzenli bağışı özendirmeyi hedefleyen kampanyasına gönüllü kadınlarda destek veriyor.
Ülke genelinde başlatılan “Birbirimize candan bağlıyız” kampanyaya Yozgat’ta da yoğun destek sağlandı. 
Yozgat’ta kadınlar kış aylarında azalan kan bağışına destek olmak için düzenlenen 'Kan Bağışı' kampanyasına kan vererek destek oldular.


Kızılay’ın kadın gönüllüleri “Birbirimize Candan Bağlıyız” diyerek kan bağış kampanyasına destek veriyor. Kadın gönüllüler, kan bağış kampanyası kapsamında ülke genelinde 100’ü aşkın noktada kan bağışı etkinlikleri için canla başla çalışıyor.
Gönüllü ağını ve hizmetlerini yaygınlaştırmak, iyilik hareketinin neferlerini daha da artırmak amacıyla çalışmalarını büyük bir özveriyle yürüten Kızılay, özellikle kadın gönüllülerinin çalışmalarıyla iyilikseverler ordusunu güçlendiriyor. İyilik ordusunun çalışkan, sevgi dolu ve özverili üyeleri olan kadın gönüllüler, kış aylarıyla birlikte başlatılan kan bağış kampanyasında da en ön safta çalışıyor. Her yıl kış aylarında azalan kan stoklarını artırmak, kan bağışı hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve vatandaşları düzenli kan bağışına yönlendirmek amacıyla "Birbirimize Candan Bağlıyız" sloganıyla başlatılan ulusal kan bağış kampanyasında kadın gönüllüler büyük bir özveriyle çalışıyor. Özellikle çağrı sonrası ülkemizin dört bir yanında bu çağrıya kulak vererek, kan bağışlayan kadın gönüllüler, isimlerini bilmedikleri binlerce hastanın şifalanmasına vesile oluyor.


Kızılay Yozgat Şubesi Kadın Kolları Başkanı Emine İçöz, Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da kan bağışı kampanyasının devam ettiğini söyledi. ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla başlatılan kampanyaya Yozgat’tan yoğun destek sağlandığına değinen İçöz, kadınların da kampanyaya destek verdiklerini ifade etti.
İçöz, “18 - 65 yaş arası her sağlıklı kadın 4 ayda bir, erkek de 3 ayda bir kan bağışlayabilir. Hiç tanımadığınız insanlarla bağ kurarak milyonlarca hayata dokunabilirsiniz” dedi.
                                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi