Yozgat’ta 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin tamamlanmasıyla 72 bin 262 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 75. Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan ve İl Milli Eğitim Müdür İsmail Altınkaynak öğrencilere karne dağıtarak kitap hediye etti.
Öğrencilere yarıyıl tatilinde kitap okuma tavsiyesinde bulunan Vali Özkan, Yozgat’ta 72 bin öğrencinin bugün itibariyle ara tatile girdiğini söyledi. 


Vali Özkan, “Öğrencilerimiz tatildeyken biz de onlar adına eğitim öğretim yılının ikinci yarısı için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Ara tatil çocuklarımız için dinlenme aynı zamanda da arkadaşları ve akrabalarıyla buluşmaları adına bir fırsat oldu. Ara tatilde öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını ve oyun oynayıp dinlenmelerini tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz” dedi.


Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak” 2023-2024 Öğretim yılının birinci dönemini eğitim camiamız ,öğrenci ve velilerimizin gayret ve çabalarıyla başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. 19 Ocak Cuma günü ilimiz genelinde 7.232 okulöncesinde, 21.691’i ilkokulda , 21.231’i ortaokulda ve  22.108 ortaöğretim kademesinde olmak üzere toplamda 72.262 öğrencimiz karnelerini alacaktır.
Öğretim yılının birinci döneminin başarıyla tamamlanmasında ilimiz genelinde fedakarca çalışan 852 idareci, 5.939 öğretmen ve 1.696 personel olmak üzere 8.487  kişiden oluşan eğitim çalışanlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.    
Törende karnelerini alan öğrenciler sevinçlerini arkadaşları ve aileleriyle paylaştı. 
           HABER MERKEZİ/İHA

Editör: Hakimiyet Gazetesi