Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 6 Şubat'ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin birinci yılında, yaşanan acılara ortak olduklarını ve acıları birlikte paylaştıklarını söyledi.
Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından AFAD’ın koordinasyonu ile hemen harekete geçen Yozgat, başta Yozgat Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyeleriyle bölgede hem arama kurtarma hem de sosyal destek anlamında büyük bir mücadele sergiledi.
 Yozgat, ilçe belediyeleri, kamu kurumları ve gönüllülerle birlikte personel, araç, iş makinesi ve ayni yardım tırları ile depremin yaralarını sarılmasına büyük katkı sağladı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, asrın felaketinin birinci yıldönümünde  yaşanan acıların hiçbir zaman unutulmayacağına değindi. 
Belediye Başkanı Köse, ülkenin 11 ilde büyük bir felaket yaşadığını söyledi.  Depremin yaşandığı andan itibaren Yozgat olarak seferberlik ilan ettiklerine vurgu yapan Başkan Köse başta Hatay’ın Hassa ilçesi başta olmak üzere depremin yaşandığı tüm bölgelere el uzatma gayretinde olduklarını kaydetti.
Depremde hayatlarını kaybedenleri rahmetle andıklarını vurgulayan Başkan Köse, Türkiye'nin tarihinin en acı afetlerinden biri olan depremlerde devlet-millet birlikteliğinin önemini vurgulayarak, depremden etkilenen Hatay'ın Hassa ilçesinde desteklerini ve seferberlik ilan ettiklerine dikkat çekti.
Depremin ilk gününden itibaren başlatılan çalışmalar ve dayanışma ile depremzedelere el uzattıklarının altını çizen Başkan Köse,  yardımların birebir depremzede vatandaşlara ulaşmasını sağladıklarını belirtti.


Başkan Köse, afet bölgesine ve kente gelen depremzede vatandaşlara destek vermeyi sürdüreceklerine ifade ederek, “Ülke olarak büyük bir acı yaşadık, yaşıyoruz. Bu acının tarifi yok. Tüm illerimiz gibi biz de Yozgat olarak bölgede büyük bir özveriyle çalışıyoruz.  Felaketin izlerin silinmesi için Yozgat olarak destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Hassa ile kardeş olduk 

,
Belediye Başkanı Köse, “Hassa ile Yozgat belediyemizi kardeş şehir olarak ilan ettik.  Hassa’daki kardeşlerimizle bağımız ömür boyu devam edecek. Gönül bağımız ve muhabbetimiz her zaman devam etmiş olacak. Biz elimizi ayağımızı kesinlikle çekmeyeceğiz. Yozgatlıların desteğini her zaman sürdüreceğimizi de belirtmek istiyorum” diye konuştu.
                         ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi