Teşkilat çalışmalarında yoğun çaba sarfeden, köy, mahalle, kasaba, ilçe ve il gözetmeksizin  parti çalışmalarını etkin, samimi  ve verimli bir şekilde sürdüren  Ak parti kadın kollarında görev alan kadınlar, milli ve manevi değerler ilkesi ışığında, İl başkanı Av. Erva Kevser Yurtlu,  nezaretinde Hoşgörü diyarı ve “Ne olursan ol yine gel “ diye tüm insanlığı hakikate çağıran Hz. Mevlana’’nın  türbegahına düzenlenen geziyle moral ve motivasyon depoladı. 
Mevlana Celaleddin Rumi’nin türbesini ziyaret edip, tarih kokan tarihi destansı bilgileri dinledikten sonra, Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ve ülkemizin beka ve huzuru için, özellikle Gazze’de yaşanan katliam ve işlenen insanlık zulmünün sona ermesi için el açıp dua ettiler.  Daha sonra, Şems-i Tebrizi hazretlerinin türbesi ve camiini ziyaret eden Ak Kadınlar, Sultan Selim Cami başta olmak üzere diğer manevi atmosfere haiz yerleri de gezip gönüllerince mutlu bir günü geri bıraktı.
Ak Parti Yozgat kadın kolları heyetinin düzenlemiş olduğu Konya gezisi, günün anlam ve önemi anısına çekilen fotoğrafla görselleştirildi. Çalışmalarıyla takdir toplayıp, etkin çalışan başkan Yurtlu, bu gezi için katkılarından dolayı ve her zaman Kadın kollarına tam destek olan, Milletvekilleri Abdülkadir Akgül’e, Süleyman Şahan’a, Belediye başkanı Celal Köse ile İl başkanı Çelebi Altuntaş’a teşekkür etti.
        HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi