Yozgat’ta siyaset 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere odaklandı.  AK Parti’de Yozgat belediye başkan adayının belirlenmesinin ardından göçler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi.
Siyasetin ısındığı şu günlerde il belediye başkan adaylarının ardından ilçe belediye başkan adaylarının kim olacağı sorusu cevabını bekliyor. Cumhur İttifakı ortağı MHP, il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirlerken gözler AK Parti’ye çevrildi.
AK Parti’de Yozgat Belediye Başkan adayı olarak tekrar Celal Köse’nin belirlenmesinin ardından başlayan hareketlilik ilçe adaylarıyla hareketlilik kazandı.
AK Parti, 2002 yılından bu yana girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin de yine favorisi olarak dikkat çekiyor. AK Parti’de, gözler bütün ilçelere çevrildi. İlçe belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin birçoğunun elendiği ve değerlendirmelere masada sadece birkaç isimle devam edildiği ifade edildi.
Kamuoyunda ilçe belediye başkan adaylığına ilişkin isimler atılmaya başlandı. İlçe belediye başkan adayları ise henüz belli olmadığı yönünde bilgiler edinilirken, yayılan bir liste ise kafa karıştırdı.
Henüz resmi olarak açıklanmayan listeye göre, Yerköy Fatih Arslan, Şefaatli: Zeki Bozkurt, Çekerek Eyyüp Çakır, Sarıkaya Osman Gözan, Boğazlıyan, Gökhan Coşar, Yenifakılı: Cevdet Aslan, Çayıralan Şahin Şahiner, Çandır Mustafa Ertan Ergül, Saraykent Ahmet Öçal, Kadışehri Şehabettin Aksoy, Aydıncık Mustafa Tekçam, Akdağmadeni Feridun Daştan, Sorgun Doğan Sungur’un aday gösterileceği konuşuluyor.
                 ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi