Akdağmadeni’nin gelişimine değer kazandıracak ve sportif anlamda yepyeni bir cazibe merkezi olacak ‘’100. Yıl Spor Kompleksi’’ projesi 6500 m2 alan üzerine inşa edilecek bünyesinde; Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Voleybol Sahası, Dinlenme Alanları ,Kafeterya ve Sosyal Tesis ile Çocuk Oyun Parkı yer alacak. 
Sosyal alan olarak Akdağmadeni’ne ve bölgeye değer katacak proje hakkında açıklamada bulunan Akdağmadeni Belediye Başkanı  Uzm.Dr.Nezih Yalçın ‘’ Geride bıraktığımız 5 yıl boyunca “iki günü denk olan ziyandadır” emrine mûti olarak, gecemizi gündüzümüze katarak ilçemize hizmet ettik.
 Klasik belediyecilik anlayışının ötesinde projeler geliştirerek bu güne kadar Akdağmadeni’nde bir çok önemli çalışmayı halkımızın desteğiyle tamamladık. İnşaat çalışmalarına başladığımız ‘’100.YIL SPOR KOMPLEKSİ’’ projemizde yine farklı konsepti ve özellikle gençlerimizin ilgisini çekecek sosyal donatı alanlarıyla ilçemize değer katacak projelerimizden biri olacaktır. 6500 m2 alan üzerine projelendirdiğimiz içerisinde Tenis Kortu, Basketbol ve Voleybol sahaları,  düzenli ve modern görünümüyle Kafeterya ve Sosyal Tesis , Çocuk oyun parkı ve  Peyzaj çalışmalarıyla da adeta bir yaşam merkezi kimliği kazandıracağımız tesisimizi inşallah en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın  hizmetine sunacağız.Akdağmadeni’ne hayırlı uğurlu olsun” dedi. Haber Merkezi 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi