Yapılan açıklamada, asansörde yaşanan olayın aslında öğrencilerin biniş esnasındaki sarsıntı sebebiyle kendisini emniyete alması sonucunda geçici süre asansör kapısının açılamaması olduğu belirtildi
 Yapılan açıklamada “Bazı basın ve yayın organları ile bir kısım sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan “Yozgat Sürmeli KYK Yurdunda asansör düştü, 2 öğrenci yaralandı” başlıklı haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur.
Yozgat il merkezimizde bulunan Sürmeli Kız Öğrenci Yurdumuzda, 05.12.2023 tarihinde saat 01.20 sıralarında öğrencilerimizin kullanmış olduğu asansör, biniş esnasındaki sarsıntı sebebiyle kendisini emniyete almış, bu sebeple geçici süre asansör kapısı açılamamıştır. Asansörde bulunan 2 öğrencimiz görevlilerimiz tarafından kısa bir süre içerisinde asansörden çıkarılmış, öğrencilerimiz yaşadıkları panik sebebiyle tedbiren hastaneye sevk edilmişlerdir. Öğrencilerimizde herhangi bir yaralanma durumu meydana gelmemiştir. 
İlimiz genelinde bulunan yurtlarımızdaki asansörlerin periyodik bakımları ve gerekli sertifikalandırmalar yetkili firmalar tarafından zamanında yapılmış olup, bakım ve kontrollere dair bir sorun bulunmamaktadır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi. 
                      HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi