Hayata geçirdiği başarılı çalışmalar ile Doğankent’i adeta yeniden kuran Belediye Başkanı Doğan Sungur, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Sorgun’a talip oldu. Sungur başarılı çalışmalarını ve yılların tecrübesini Sorgun  için kullanmak için yola koyuldu.
Yozgat'ın en uzun süreli Belediye Başkanı olma rekorunu elinde bulunduran Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, Sorgun Belediye Başkan aday adaylık dilekçesini verdi.
Yozgat’ın en sevilen siyasi kimliklerin başında gelen ve belediyecilikte gösterdiği üstün başarı ile dikkat çeken yılların tecrübesi Doğan Sungur, heyecanını Sorgun için kullanacak.
Doğankent’i örnek belde haline getiren kısıtlı imkanlarla büyük yatırımlar gerçekleştiren Doğan Sungur, belediyecilik anlayışını Sorgun’a da yansıtacak.
Doğankent Belediye Başkanlığı görevini tam 6 dönem yürüten, bu süreç zarfında beldeyi cazibe merkezine dönüştüren hizmetlere imza atan, yılların tecrübesi Doğan Sungur, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri için adresini belirledi. Doğankent beldesindeki misyonunu tamamladığını düşünerek, bu bilgi, birikim ve tecrübeyi Ak Parti çatısı altında Sorgun ilçesi için kullanmayı düşünen Sungur, aday adaylık başvuru dilekçesini verdi. Sorgun ilçesinden Belediye Başkanı aday adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyuran Sungur şunları söyledi: 
"Bilgi, birikim ve tecrübemi Sorgunumuzla paylaşmak için Sorgunumuza Türkiye Yüzyılı’na yakışır yeni bir kimlik kazandırmak için Yaşanabilir, şehir estetiği olan yeni bir Sorgun inşaa etmek için Memleket sevdası ve hizmet aşkıyla Sorgun Belediye Başkanlığına Aday Adayıyım. Rabbim çıkmış olduğumuz yolda mahcup etmesin.”
                           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi