Memur-Sen Yozgat Kadınlar Komisyonu Hizmet Kolları Yönetimi ve her hizmet kolunu temsilen üyelerin katıldığı toplantı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Sorunların çözümü için kadınların sendikacılıktaki önemine vurgu yapıldı.
Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi ve  Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, kadınların sendikal süreçlerde olmasının öneminden bahsederek sendikacılığın kadınlar için bir engel teşkil etmeyeceğini vurguladı. 
Kadın kamu görevlilerinin örgütlü olması yolundaki en önemli payın Memur-Sen’e ait olduğunu dile getiren Şerefli, kadınların çalışma hayatı ve sosyal hayatta giderek daha fazla yer aldığını belirterek, “Memur-Sen’in sesine ses, sözüne söz kattınız” ifadelerine yer vererek katılımcılara teşekkür etti.
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyon Başkanı Sıdıka Aydın,   Yozgat’ta  olmaktan memnuniyetini belirterek, teşkilat toplantılarının ülke genelinde devam ettiğini söyledi. 
Aydın, konuşmasında “Kadınlar Komisyonu’nun önümüzdeki dönemde kapasitesini büyütmek, emek dünyasında temsiliyetini artırmak ve kurumsallığını güçlendirmek adına yeni bir yapılanmaya gideceğinin de işaretini vererek, online eğitim programları ve teşkilat çalışmalarının devam edeceğini aktardı.
 Sendikal çalışmaları, toplu sözleşme kazanımlarını, kadın kamu görevlilerinin süt, doğum, ücretsiz izinlerinin yetersizliğini ve iş/aile hayatına etkilerini, güçlü toplumun güçlü yarınların temelinin güçlü kadınlardan geçtiğine değinen Aydın, Mesuliyet duygusu yüksek, örgütlü, sahaya hakim, eğitim çalışmalarıyla örnek teşkil eden Yozgat teşkilatını tebrik etti. 
Aydın, “Memur-Sen’e bağlı hizmet kollarımızın kadın teşkilatıyla bir araya geldik. Yaklaşan Öğretmenler Günü’nü, Filistin’de katledilen öğrencileri, öğretmenleri, öğrencileri olmadığı için kapatılan okulları konuştuk.. Yozgat teşkilatımızın hassasiyeti, duyarlılığı, sosyal sorumluluklarda öncülükleri bizleri umutlandırdı” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi