Hentbol Kadınlar Birinci Ligi B Grubunda  ligin ilk yarısında deplasmanda mağlup olduğu güçlü rakibine şans tanımayan kırmızı siyahlı ekip, Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya kötü başlasa da çabuk toparlanarak rakibini 35-31 mağlup etmesini başardı. 
Müsabakaya hızlı başlayan konuk ekip Artvin 7 Martspor,  ilk 10 dakikalık bölümde tenmsilcimiz Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü karşısında 3 sayı fark yakaladı. 
Müsabakanın ilerleyen dakikalarında toparlanan Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor, Artvin 7 Martspor karşısında etkili olmaya başladı ve 20’inci dakikadan itibaren eşitliği sağlamayı başardı. 
Müsabakanın ilk yarısının son dakikalarında oyuna ağırlığını koyan kırmızı siyahlı ekip ilk yarıyı 16-15 önde tamamladı. Müsabakanın ikinci yarısında da etkili oyunun sürdüren ve aradaki sayı farkını açan Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor zaman zaman basit hatalar ile rakibini galibiyet için umutlandırsa da özellikle müsabakanın son 10 dakikasında ortaya koyduğu oyun ile hem savunmada hem de hücumda etkili oldu. Sahadan 35-31 galibiyet ile ayrılan kırmızı siyahlı ekip puanını 10’a yükseltirken, Artvin 7 Martspor ise 13 puanda kaldı. 
Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Feyyaz Şen, Muhammed Ateş hakem ikilisi yönetti. Ev sahibi Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü’nde Nurşen Aydın attığı 9 gol ile takımının en skorer ismi olurken, Ela Hüzmeli 7, Emine Akyüz, Rümeysa Atik 5, Hilal Doğan 4, Semanur Buse Baran 3 Sudenaz Kıyga ise 2 gol atarak takımına katkı sağladı. 
Konuk ekip Artvin 7 Martspor’da ise Yağmur Kaya attığı 11 gol ile hem takımının hem de müsabakanın en skorer ismi olurken, Seray Altun 7, Sudenaz Eryiğit 5, Zeynep Ayaz 4, Selma Baynal 3, Azra Akça ise 1 gol attı. 
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü’nde Emine Akyüz, Sudenaz Kıyga, Hilal Doğan birer kez, Semanur Buse Baran ise iki kez iki dakika cezası alırken, Nurşen Aydın ve Semanur Buse Baran sarı kart gördü. Konuk ekip Artvin 7 Martspor’da Seray Altun, Sudenaz Eryiğit ve Hazal Çaça bir kez, Yağmur Kaya iki kez iki dakika cezası aldı. Saray Altın ise sarı kart gördü.
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü aldığı bu galibiyet ile puanını 10’a yükselterek ligdeki çıkışını sürdürürken, konuk ekip Artvin 7 Martspor ise 13 puanda kaldı ve ikinci sıradaki yerini averaj ile korudu.                          HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi