Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen eğitim programına  Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Nazif Kocaçoban, Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker,  şube yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katıldı.
Eğitim toplantısında katılımcılara sosyal medya kullanımı ve teşkilat alanlarda eğitimler verildi.  
Genel Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkçıoğlu teşkilat çalışmaları, Nazif Kocaçoban, mali işler ile ilgili sunumlar yaptılar.
Daha sonra şube başkanı Hamza Berker söz alarak sendikal çalışmalara ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. 
Eğitim toplantısında konuşan İrfan Kaşıkçıoğlu “Bizim sendikacılığımızda sorunları sıralamak ve sorunlardan beslenmek yerine, müzakereyi, sosyal diyaloğu öne çıkararak çözüm üretmek ve çözümlerle güçlenmek vardır. Onun için ‘sorunlardan beslenen değil, çözümleriyle güçlenen sendika’ diyoruz. Milletin değerleri, esnafın camı, çerçevesi ve kaldırımın taşı ile sorunumuz yok bizim. Kurulduğumuz günden beri her zaman özgün bir duruşumuz, iyiliğin ve kardeşliğin bu ülkede yeşermesi için mücadelemiz oldu” ifadelerini kullandı.
Toplu sözleşmede aldıkları karar gereği sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek gösterge başta olmak üzere pek çok sorunun çözümünde emeklerinin ve imzalarının bulunduğunu kaydeden Kaşıkçıoğlu , sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahadan gelen taleplerden yola çıkarak bugüne kadar yüzlerce sorunu nasıl birer birer çözüme kavuşturduysak, yeni kazanımlar üretmek için de çalışmalarımız aynı azim, inanç ve kararlılıkla devam etmektedir.”
İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma da değinen Kaşıkçıoğlu, “Bugünlerde Gazze’deki insani krizin çözülmesi, soykırımın bitmesi mücadelemiz daha fazla yoğunluk kazanmıştır. Bu, insan olmanın, İslam olmanın gereğidir. ‘Gazze’de yaşanan siyonist zulüm ve soykırımdan size ne’ diyen aymazlar çıkıyor. Kimse ‘bana ne’ diyemez. Ne insan olan ne İslam olan buna göz yumamaz. İnancımız, ‘bir kötülük gördüğünde ya elinle düzelt ya dilinle müdahale et ya da kalbinle buğzet’ der. Kayıtsız kalmayı değil, tavır sahibi olmayı öğütler. Kalbiyle buğzedenler, örgütlü olmayan, tepkisi dışarı taşmayanlardır. Örgütlenmek ise kayıtsız kalmamanın ön şartıdır” şeklinde konuştu.
Kaşıkçıoğlu, hem sorunları çözmek için mücadele ettiklerini hem teşkilat eğitimlerini ve faaliyetlerini yürüttüklerini hem de insan onurunu korumak, Filistin’in yanında durup haysiyet mücadelesinde siyonist katillere tepki vermek için eylem ve etkinliklerinin devam ettiğini dile getirdi.                    HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi