Sürmeli Gaz İşletme Müdürü İhsan Salman, yaklaşık 18 yıldır Yozgat'ta sürdürdükleri doğalgaz dağıtım çalışmalarında her zaman kaliteyi ve güvenliği ön planda tuttuklarını söyledi. Abonelere doğalgaz rahatlığını hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Salman, şehirlerin doğal gaz ile nefes aldığını, temiz hava solumanın insanlar üzerinde pozitif etki sağladığına dikkat çekti.
BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ
Sürmeligaz İl Müdürü İhsan Salman, 2023 yılı içerisinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Yozgat, Sorgun, Yerköy, Çiçekdağı Köseli, Saray (OSB), Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Şefaatli, Akdağmadeni, Saraykent, Doğankent, Dedefakılı Ozan, Eymir, Çiğdemli, Baydiğin, Kadışehri, Yenifakılı Çayıralan, Bahadın, Karayakup, Çandır, Aydıncık bölgelerinin doğal gaz dağıtım faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Salman, Sürmeligaz çatısı altında toplam 20 noktada 90 personel ve 17 Araç ile 7 gün 24 saat doğal gaz dağıtım hizmeti verdiklerini, 290.000 binlik bir nüfusa hizmet ettiklerini aktardı.  
YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
Salman, 2024 yılında Sorgun’a bağlı Bahadın Beldesinde doğalgaz çalışmaları yapacaklarını kaydetti.
Salman, Bahadın Beldesinin projelerinin hazırlanarak 2024 yılı yatırım programına eklendiğini vurgu yaparak,  Yatırım faaliyetlerini hızla yürüttüklerini, tüm bölgelerde bin 735 km’nin üzerinde hat çekildiğini, bu rakamın 133 km’sinin çelik hat, 1.116 km’sinin polietilen hat, 485 km’sinin ise servis hatlarından oluştuğunu, 33.350 civarında da servis kutusu montajı yapıldığını ifade etti.
141 BİN ABONE
Yıllık tüketim ve abone oranları hakkında bilgi veren Salman, 2023 yılı verilerine göre Sürmeligaz bölgesinde 152 milyon sm3’lük işlem hacminin olduğunu dile getirdi.
Abone sayılarına değinen Salman, Yozgat 54 bin 815, Sorgun 29 bin 939, Yerköy 13 bin 802, Boğazlıyan 9 bin 806, Çiçekdağı 4 bin 142,  Çekerek 3 bin 927, Sarıkaya 8bin 172, Akdağmadeni 8 bin 623, Şefaatli 3 bin 611, Saraykent 2 bin 199 Aydıncık 557, Çayıralan 560, Çandır  810,  olmak üzere Sürmeli Gaz bölgesinde toplam 140 bin 963 BBS aboneye doğal gaz dağıtım hizmetlerini sunduklarını söyledi. 
ÖNCE GÜVENLİK
Salman, çalışmalarında ‘önce güvenlik’ ve ‘çevreyi koru’ sloganlarını önemsediklerinin altını çizerek, vatandaşların ve çalışanlarının güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir faaliyette bulunmadıklarına vurgu yaptı. Salman, kontrol faaliyetleri ve kaçak arama işlemlerinin periyodik olarak yapıldığına değinerek, vatandaşlara doğal gaz konforunu kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunmanın şirket misyonları içerisinde yer aldığını ifade etti.
DOĞALGAZ KONFORU
Abonelerine doğalgaz rahatlığını hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Salman, şehirlerin doğal gaz ile nefes aldığını, temiz hava solumanın insanlar üzerinde pozitif etki sağladığını belirterek, insanların sağlıklı nefes aldığını, ekonomik yakıt kullandığını, kömür isinden külünden kurtulduğunu, odun kovası taşımanın unutulduğunu, hanımların ve özellikle yaşlıların rahata kavuştuğunu kaydetti. 
Salman,  henüz  abone olmamış vatandaşları doğal gaza abone olmaya ve bu konforu yaşamaya davet etti.
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi