Yozgat Bozok  Üniversitesi Eğitim-Bir-Sen Temsilciliği, Üniversite Temsilciliklerinin ulaşması gereken şube yeter sayısına ulaşarak Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından Şube olarak yetkilendirildi. Eğitim Bir Sen Bozok Üniversitesi  Şubenin Kurucu Başkanı ise Hasan Can oldu.
Yozgat’ta şube sayısı ikiye yükselen sendikanın Bozok Üniversitesi Şubesi Kurucu Başkanı Hasan Can, “Şube oluşumuzun gerçekleşmesi ile birlikte akademik ve idari personelin özlük hakları ile ilgili daha ciddi kazanımlara ulaşmak mümkün olacaktır. Bu neticeye ulaşmamızda emeği olan yönetim kurulu üyelerimizi, işyeri temsilcilerimizi ve tüm üyelerimizi tebrik ediyorum. Sorumluluğumuzun ve görevlerimizin çok daha arttığının farkındayız. Akademik ve idari personelimizin sorunlarının çözüldüğü, taleplerimizin gerçekleştiği ve kazanımlarımızın artarak devam ettiği süreçlerin hep birlikte paydaşı olmak dileğiyle desteklerinize teşekkür ediyoruz” dedi.
Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Yönetim Kurulunun 6 ay içinde ilk olağan genel kurulu yapacağı açıklandı.
Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Yozgat’ta sendikam faaliyetlerde söz sahibi olduklarının altını çizdi. Eğitim Bir-Sen ailesinin her geçen gün büyüdüğünün altını çizen Şerefli, Bozok Üniversitesi Şubesi’nin kurulmasının da kendilerini son derece memnun ettiğini aktardı.
Şerefli, “450 üye sayısına ulaşarak şube olma hakkını kazanan Eğitim-Bir-Sen Bozok Üniversitesi Şube Başkanımız Hasan Can'ı ve yönetimini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.                                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi