Yalçın, yaptığı açıklamada, Avrupa Çevre Ajansı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hava Yönetimi Daire Başkanlığı ile işbirliği içinde hazırlanan projenin ilçenin hava kalitesini iyileştirmeyi ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeyi hedeflediğini belirtti.
Proje kapsamında, belediye tarafından ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan doğalgaz tesisatı çalışmalarının yarın itibariyle başlayacağını duyuran Yalçın, aynı projenin 2. ve 3. etap çalışmalarının da planlandığını ifade etti. Ayrıca, doğalgaz tesisatı yaptıramayacak durumda olan vatandaşların belediyenin ilgili mercilerine başvurabileceğini belirtti.
Yalçın “Merkezinde insan ve çevre olan onlarca çalışmamıza bir yenisini daha ekliyoruz. Akdağmadeni Belediyesi olarak Avrupa Çevre Ajansı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hava Yönetimi Daire Başkanlığı ile birlikte hazırladığımız projemiz kapsamında ilçemizde ihtiyaç sahibi 45 vatandaşımızın doğalgaz tesisatını biz yaptırıp, doğalgaz kullanımıza geçiriyoruz.
Bu sayede hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyacını ve mağduriyetini gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hem İç Anadolu'nun akciğerlerini içinde barındıran ilçemizin hava kalitesini güzelleştirmiş oluyoruz. 
İhalesini yapıp sözleşmesini imzaladığımız çalışmamız. yarın itibariyle başlıyor. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.
Çalışmamız bununlada sınırlı kalmayacak. İnşallah aynı projenin 2. ve 3. etap çalışmalarıda olacak. İhtiyaç sahibi olup doğalgaz tesisatını yaptıramayacak durumda olan vatandaşlarımızın belediyemizin ilgili mercilerine başvurmasını buradan rica ediyorum. 
Hakk'ın Yolunda Halkın Yanında sloganıyla başladığımız yolculuğumuza halkımızın her ihtiyacına koşturan bir belediye olmanın mutluluğunu yaşıyor, sizler Cenab-ı Hakk'a emanet ediyorum.” Şeklinde konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi