Yozgat’ta 31 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti’de, belediye başkan aday adayları bir araya geldi.
AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen tanışma ve istişare toplantısına AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Belediye Başkanı Celal Köse,  mevcut belediye başkanları, il, ilçe ve belde belediye başkan aday adayları katıldı. Yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda aday adayları seçim sürecine ilişkin bilgilendirildi.
KOMİSYONLAR KURULDU
Öte yandan  AK Parti’de belediye başkan adaylarını belirlemek için Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu
AK Parti’de, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında belediye başkan adaylarını belirlemek için Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu.
AK Parti'de 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne hazırlık sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında belediye başkan adaylarını belirlemek için Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu. 
Komisyonda AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ile Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da yer alıyor. Aday belirleme çalışmalarında temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada değerlendirecek komisyon, ayrıca partinin Teşkilat Başkanlığı ve ilgili şehrin milletvekillerinin görüşlerini de dikkate alacak.                                                ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi