Düzenlenen Aday tanıtım toplantısına MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, İl Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu Yozgat Belediye Başkan adayı Ömer Açıkel, İlçe Belediye Başkanı adayları, partililer katıldı.
Rıza Kayaalp spor salonunda aday tanıtım toplantısı açılış konuşması yapan Yozgat MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu” tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte toplantılarımızı gerçekleştirip ayırmadan, ayrıştırmadan canla başla mücadelemizi verip Yozgat’ımızın her ilçesini Milliyetçi Hareket Partisinin Üretken Belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak için and içtik ve Allah’ın izniyle başaracağız. Dedi
31 Mart yerel seçimlerde  Yozgat’ın burçlarına 3 hilali asacağını vurgulayan İl başkanı Tekin Irgatoğlu “Yozgat il başkanı olarak bugünden itibaren tüm ülküdaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin birlik olalım Küskünlükleri kırgınları bir kenara bırakıp partimizin bir oy daha fazla alabilmesi için davamızın, partimizin ve adaylarımızın yanında olup seferberlik ruhuyla mücadele ederek 31 Mart Akşamında tüm sandıkları patlatalım. Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Emaneti ,Liderimiz Devlet Bahçeli’nin Göz Bebeği Olan Yozgat’ımızın Her ilçesinde Her Beldesinde Milliyetçi hareket partisinin zaferiyle bu seçimi sonuçlandıralım.” Konuşmalarına yer verdi
“Yozgat’tı kavga ile yönetmeye talip değiliz”
Yozgat’ta hizmet etmeye talip olduklarını ifade eden Yozgat MHP Milletvekili İbrahim  Ethem Sedef “ Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin tensipleriyle 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde her biri birbirinden değerli adaylarımız Allah’ın izniyle Yozgat’ın her yerinde üç hilalimizi dalgalandıracaklardır. 
Milliyetçi Hareket Partisi için Yozgat çok önemli bir şehirdir,  tarihinde Yozgat her zaman  vatanına ve üç hilale sahip çıkmış, partimize milletvekili vermiş, 1977’de üç hilali Yozgat’tın  burçlarına diktiler.
Biz Yozgat’tı kavga ile yönetmeyle talip olanlardan değil, biz Yozgatlıyı bağrımıza basarak yönetmeye talibiz. Biz Yozgat’ta hizmet etmeye talibiz,  bu gün Yozgat ne kadar üç hilale sahip çıktıysa , milliyetçi Hareket partisi de Yozgat’tın yeri hep ayrı oldu.
Salona girdiğimde  başta il belediye başkanımız Ömer Açıkel’le el ele girdik salona  hakikaten gönlümde  belediye başkanlığı  Yozgat gibi bir ilde  Ömer Açıkel’e yakışır dedim.  Bunu gönülden söyledim pırıl pırıl 2 dönem belediye başkanlığı yapmış ve ilçesinde Sarıkaya da gönülleri feth etmiş, hizmet ettiği belediyenin namını Türkiye’ye,  değil dünya duyurmuş Allah razı olsun yüzümüzü kara çıkartmadı. Yozgat’ta 31 Mart’ta üç hilali dalgalandıracağına inanıyoruz. Şeklinde konuştu. 
“Emaneti Ehline Vermenin Zamanı Çoktan Gelmiştir”
Yozgat MHP aday tanıtım toplantısında  konuşma yapan Yozgat MHP Belediye Başkan Adayı  Ömer Açıkel; Başbuğu Alparslan Türkeş’in emaneti olan Yozgat’tı teslim almaya geldiğini ifade etti.
 Milliyetçi Hareket Partisini’ in kalesi olan Yozgat’tı tekrar üç hilali dalgalandıracağını vurgulayan Yozgat MHP Belediye Başkan Adayı  Ömer Açıkel “bu saatten sonra talebin anahtarı emin olun sizin elinizdedir. Emaneti iş bilene, emaneti ehline vermenin zamanı çoktan gelmiştir.”dedi
Yozgat MHP Belediye Başkan Adayı  Ömer Açıkel “ Sayın Milletvekillerim, İlçe Başkanlarım, Belediye Başkanlarım, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanlarım, çok kıymetli teşkilat mensuplarımız, STK başkan ve yöneticileri, kıymetli Muhtarlarımız, Ülkü Ocaklı yiğit kardeşlerim, basınımızın güzide temsilcileri muhterem hanımefendiler ve aziz Yozgatlılar hoş geldiniz sefa getirdiniz. 
Milliyetçi Hareket Partisi’nin saygıdeğer Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey’in onurlarıyla Yozgat belediye başkan adayı gösterilmiş bulunmaktayım. Uç beyimiz milletvekilimiz ve il başkanımızın önderliğinde bütün teşkilatlarımız tek yumruk, tek ses, tek nefes, tek yürek inşallah bu seçim hazırlanıyoruz. Besmele ile başladı cenabı Allah inşallah 31 Mart akşamı elhamdülillah ile kapatmayı nasip etsin.
Değerli hemşerilerim,  Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emaneti, Devlet Bahçeli’nin göz bebeği Yozgat’tan aday gösterilmiş olmak özellikle Başbuğumuzun partisi Türkeş’in partisinden aday gösterilmiş olmak benim için hayatımda yaşadığım en büyük gurur ve en büyük olur kaynağı olmuştur.
Çünkü Yozgat  Mustafa Kemal Atatürk’ün  değimiyle “ ünlü süvarilerin, harp meydanında kahramanca dövüşen, Türk yiğitlerinin  harman olduğu Bozok yaylasıdır. Çünkü Yozgat  davamız için önemli kadim bir Türk şehri, çünkü Yozgat  düşmana geçit vermeyen canını vatan için, bayrak için  feda eden büyük Türkiye’nin,  teminatı il Türk şehridir. Çünkü Yozgat, Kanlarıyla vatanı, toprağı vatandaştır an, bayrağı kırmızıya boyayan şehitlerin ve gazilerin diyardır. Yozgat milliyetçi hareketin gerçek kalesidir.” Şeklinde konuştu .
Konuşmaklar ve  belediye başkan adaylarının açıklanması sonrası Ahmet Şafak konseriyle sevenleri buluştu. 
                       SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi