Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Özkan Şengül,  cesur, şeffaf, adil ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile Yozgat’ı sosyal demokrat belediyecilikle buluşturacaklarını söyledi.
CHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Özkan Şengül, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta yapılan aday tanıtım toplantısının ardından saha çalışmalarına hız veren CHP Belediye Başkan Adayı Şengül, sosyal demokrat belediyeciliği ile Yozgat’ı buluşturmayı amaçladıklarına değindi.
Şeffaf ve hesap verebilir tavırla yollarına devam edeceklerinin altını çizen CHP Belediye Başkan Adayı Şengül, toplumcu belediyeciliğin halkın yaşadığı şehirler üzerindeki söz hakkını önceleyen, daha adil ve kapsayıcı bir yerel yönetim anlayışı olduğunu aktardı.
“Sosyal demokrat belediyeciliği geliştirebilmek için ‘kentsel ittifakları’ ve ‘toplumsal müşterekleri’ içeren ‘yeni bir kent hukuku’ inşa etmemiz gerekiyor.  Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Yozgat’a kazandırmanın gayretinde olacağız. Yozgat’ın içerisinde bulunduğu sosyo-ekonomik yapının düzeltilmesi ve ileriye dönük planlamaların yapılması için projeleri ortaya koyacağız” dedi.
CHP Belediye Başkan Adayı Şengül, esnaf ve vatandaşlar yüksek kira, vergi yükü, rekabetin artması gibi ekonomik sorun içerisinde yaşamını sürdürmeye çalıştığının altını çizdi. CHP Belediye Başkan Adayı Şengül, yaşanılan sorunların  farkında olduklarına değinerek, ““Sosyal demokrat belediyecilik deyince biz katılımcılığın önünü açan, karar süreçlerinde toplumun değişik kesimlerine söz hakkı tanıyan, tepeden yönetim anlayışı yerine birlikte yönetim anlayışını benimseyen ve demokrasiyi yerelden güçlendiren bir belediyecilik anlayışını algılıyoruz. Belediye başkanı olduğum takdirde bunların çözümü için çalışacağız. Yozgat için beraber karar alacağız” ifadelerini kullandı.
                                ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi