"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023 depreminin ardından Yozgat’a yerleşen aileler yalnız bırakılmıyor. 
Kahramanmaraş merkezli depremlerde 50 bini aşkın insan hayatını kaybederken, felaketten sağ kurtulan aileler de Türkiye’nin dört bir yanına taşındı. Bu süreçte afetzedelerin yerleştiği şehirlerden biri de Yozgat oldu. 


Depremin yaşandığı ilk günden bu yana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Celal Köse ve eşi Nagihan Köse, depremzedelere adeta evlat, kardeş, abla, abi ve aile oldular.
Her fırsatta depremzedelere yakın ilgi ve alakalarını gösteren Başkan Köse ve eşi, depremin yıldönümünün yaşandığı şu günlerde ailelerin evlerine misafir oldular.  Rutin aralıklarla depremzede aileleri ziyaret eden Başkan Köse ve eşi Nagihan Köse, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçti.

Acılarımız hala taze. Ülkece yaşadığımız bu felaketi unutmak mümkün değil. Elimizden geldiğince hep birlikte bu felaketin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yozgat’ta ikamet eden depremzede ailelerimizin daima yanındayız” dedi.
Başkan Köse ve eşi Nagihan Köse ziyaretlerde, depremzede çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyelerle yüzlerini güldürdü. Başkan Köse, “Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilimizde büyük kayıplara neden olan 6 Şubat Depremi sonrası ilimizde ikamet eden misafirlerimizi hanelerinde ziyaret ettik.Bizler kardeşiz, yaraları birlikte sardık, birlikte sarmaya devam edeceğiz. Her zaman yanlarında her zaman destekçileriyiz. Devletimiz ve milletimizle birlikte tek yürek olup, depremzedelerin yanında olmaya devam edeceğizYüce Mevla'm milletimize bir daha böyle felaketler yaşatmasın” ifadelerini kullandı. ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi