Hafta sonu Yozgat adete spora doydu. Cumartesi günü Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımı Artvin 7Martspor ile karşılaşırken, Kirazlı Göleti çevresinde ise kros müsabakaları düzenlendi, Pazar günü ise Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda karate şampiyonası yapıldı. 
Hentbol Kadınlar Birinci Ligi A Grubun’da Play-Off mücadelesi veren Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü, Artvin 7Martspor’u konuk ederken güçlü rakibini 35-31 mağlup etmeyi başardı. Cumartesi ve Pazar günü ise Kirazlı Göleti çevresinde Kros müsabakaları gerçekleştirildi. Yozgat’ın ev sahipliğinde 12 ilin katılımı ile gerçekleştirilen kros müsabakaları oldukça çekişmeli geçti. 360 sporcunun mücadele ettiği yarışmalarda Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, ‘’Kıyasıya rekabete sahne olan yarışlara katılan sporcularımızı tebrik ediyor, dereceye giren sporcularımızın başarılarının devamını diliyoruz. Biz sizleri Yiğitler Şehri Yozgat'ımızda ağırlamaktan çok mutlu olduk, yine bekleriz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.


Pazar günü ise Karate müsabakaları düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Karate İl Şampiyonası yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda yapıldı. Vali Özkan, ‘’Şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, dereceye giren sporcularımıza başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca onları spora teşvik eden ailelerine, öğretmenlerine, antrenörlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu. Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi