Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan adayı Ömer Açıkel, parti teşkilatı ile ilk kez bir araya geldi.
MHP 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından istişare toplantısı düzenledi. 
MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel, MHP Yozgat İl Teşkilatı, Merkez ilçe Teşkilatı ve Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) teşkilatı üyeleri ile, İl Başkanı Tekin Irgatoğlu ve Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay’ın katılımları ile istişare toplantısı düzenledi.
MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu’nun başkanlığında toplanan teşkilat üyeleri seçimde izleyecekleri yolla ilgili istişare yaptı. 
MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu “Genel Başkanımız Sn. Dr. Devlet Bahçeli beyin tensipleri ile Yozgat Belediye Başkan Adayımız olan Ömer Açıkel’e gelerek seçim çalışmalarına teşkilat olarak start verdik. İnşallah tüm teşkilatlarımız ile 31 Mart’ta yeniden tarih yazacağız” dedi.
MHP İl Başkanı  Irgatoğlu,  teşkilat üyeleri  ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını belirterek,  seçim çalışmalarına hız vererek vatandaşlarla sık sık bir araya geleceklerini  kaydetti.
 MHP İl Başkanı  Irgatoğlu, “Seçim süreci boyunca vatandaşlarımızla hem Hasbihal edeceğiz hem de sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, proje ve planlarımızı paylayacağız” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Üretken Belediyecilik ve insan odaklı belediyecilik anlayışıyla buluşturma gayesinde olduğunu belirten Irgatoğlu, seçim sürecini yoğun bir şekilde geçireceklerini dile getirdi.
MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel ise 31 Mart yerel seçimlerinde teşkilat üyeleri ile birlikte çalışacaklarını söyledi.
MHP belediyeciliğinin bir çok ilçede hissedildiğini dile getiren Açıkel, başarılı çalışmaları Yozgat’ta da devam ettireceklerinin altını çizdi.
Açıkel, “Seçimlere hazırız. MHP'ye gönül vermiş dava arkadaşlarımın seçim gününe kadar sonuna kadar çalışacağından hiç kuşkum yok. Hep birlikte çalışıp seçimlerden zaferle çıkacağız. İnancımız tam. Bir ve beraberiz.. Amacımız Yozgat’ın hak ettiği yeri alması. Yanımızda olan bozkurt yürekli dava arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  Teşkilatımız ile birlik içerisinde göğüs göğüse vererek bu seçimi kazanıp Yozgat’a hizmet edeceğiz. Birlikte bir çok şeyi başaracağız. Sabah erken kalkıp akşam geç yatacağız memleketimizi güzelleştireceğiz” ifadesini kullandı.
MHP’li yöneticiler ve teşkilat mensuplarının da görüş, fikir ve önerilerine kulak veren Başkan Adayı Açıkel, seçim sürecinde her ayrıntıyı derinlemesine müzakere etmekte fayda olacağını belirterek, bunun aynı zamanda birlik ve beraberliği daha da perçinleyeceğini kaydetti. 
Açıkel, “Yol haritamızı oluşturmamızda bize çok büyük katkılar sağlayan istişare toplantılarımızı ülküdaşlarımızla ve kardeşlerimizle birlikte sürekli hale getireceğiz” diye konuştu.
Öte yandan MHP, önümüzdeki günlerde yapacağı geniş toplantı ile adaylarını tanıtacak.
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi