Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı yarıyıl tatile girmesinden dolayı tatile çıkacak öğretmen ve öğrencileri uyardı.
Bakıcı, özel araçları ile tatile çıkacak olan öğretmen, öğrenci ve velilerin araçlarında mutlaka zincir bulundurması gerektiğini ve araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmeleri gerektiğini söyledi. Bakıcı, yaptığı yazılı açıklamada, “En önemlisi uykusuz, yorgun yola çıkmamalı ve kışın şoförlüğüne güvenemeyenler ise mutlaka toplu taşıma araçlarını seyahatlerinde kullanmaları kendi faydalarına olacaktır” dedi.
Trafikte beklenenin üzerinde yoğunluk yaşanabileceğini kaydeden Bakıcı, şunları kaydetti:
“Yaşanacak yoğunluk nedeniyle tatile çıkacak olan öğrenci, öğretmen ve velilerimizin acele etmemeleri kendileri ve diğer yolcularımızın geleceği açısından çok önemli. Her tatil döneminde insanlarımızın aynı anda hareket etmelerinden dolayı trafik kazalarında hep artışlar yaşanmaktadır. Eğitim ve öğretim yılının ilk yarı yılını tamamlayıp, sevdiklerimizle beraber geçireceğimiz tatilimizi kötü anılarla noktalamayalım. Heyecan duyduğumuz böyle günlerde çocuklarıyla birlikte tatile çıkacak olanlar araçlarının bakımını yola çıkmadan kış şartlarına göre yaptırmalıdırlar.”   SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi