Yozgat’ın yetiştirdiği şair ve yazar aynı zamanda da  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak’ta, Pençe Kilit operasyonunda şehadete erişen Yozgatlı şehit P.Uzm Çvş, Ahmet Arslan’a yazdığı şiirle sosyal medyada  gündem olmuş ve en fazla şehit veren il olarak   şehadet ve kahramanlık duygularımızı bir kez daha kabartmıştı.
Basın yayın organlarında özellikle sosyal medyada ses getiren şiir karşısında, sessiz kalmayan  Yozgat Şehit Aileleri Derneği başkanı Gökay Açıkgöz, beraberinde şehit aileleriyle şair Yurtlu’yu makamında ziyaret ederek hem  teşekkür etti hem de ziyaret anısına , Türk Bayrağı hediye etti. 
Açıkgöz “Yozgat’ın yetiştirdiği şair hem de İl Müdürümüz sayın Hakkı Yurtlu, en son yazıp, sosyal medyada seslendirdiği “Arslan Şehidim” adlı şiir başta olmak üzere daha önce yazdığı şehit temalı  şiirlerini yazıp seslendirmekte. Kendisine her zaman  müteşekkiriz” diye konuştu.
Şair ve yazar Hakkı Yurtlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Şehit ailelerine ve kahraman gazilerimize teşekkür ediyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine ve gazilerimize sağlık-sıhhat temenni ediyorum. Şehit ve gazilerimizin, canı pahasına vatan savunmasındaki azmi,  cesareti ve fedakarlığı  hassaten mücadelesi yanında  yazıp söylediğimiz dizelerin sözü olamaz.  Sadece şair olarak   duygularımız satırlara döküveriyouz” diyerek, askerin silahı susmadığı sürece şairin de kaleminin  susmayacağını vurguladı. Yozgatlı şair ve yazar Yurtlu, daha önce de “ Şehit Haberi”, “Soldu Tekgül’üm “  ve  “On üç Mehmetçik” adlı şiirlerini yazıp yayınlamıştı.       HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi