Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından başlatılan çalışma kapsamında Ocak ayında en fazla üye kaydı yapan şubeler belli oldu. Sağlık-Sen Yozgat Şubesi büyük bir başarıya imza atarak Türkiye genelinde ikinci oldu. Bolu yüzde 8,93 ile ilk sırayı alırken, Yozgat yüzde 8,44 iye ikinci, Gümüşhane yüzde 7,89 üye artışı ile üçüncü sırada yer aldı.
Sağlık-Sen’in  1 Ocak - 31 Ocak 2024 tarihleri arasında Türkiye geneli yüzde olarak en çok üye yapan ilk 3 şube belirlendi. Tüm şubelerin yoğun gayret ve emekleri Sağlık Sen ailesinin gücünü zirveye taşımaya devam ediyor. Ortaya konan başarı, birlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor.
 Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Sendikal mücadelenin erdemli yürüyüşü ve onurlu duruşunu yansıttıklarına değinerek Ocak ayında üye sayısını 2 bin 507’ye çıkardıklarına dikkat çekti.
Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, “Bizler, ilk günden bugüne, her zaman sahadan aldığımız güçle dalgalandırdığımız sendikal mücadelemizi, masadaki çelik irademizle tahkim ederek bugünlere geldik. Ve bugünlerin, yarınları da olduğunun bilincindeyiz... İnanmış yüreğimizle, mührümüzü yarınlara çok daha gür vurmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Allah yolumuzu açık etsin; birliğimizi, beraberliğimizi, mücadele azmimizi ve inanmışlığımızı heva ve hevesimize kurban etmesin. Teşekkürler ülkemizin fedakâr sağlık ve sosyal hizmet çalışanları. Ve hem teşekkürler hem de tebrikler Sağlık-Sen’in aziz teşkilat mensupları” dedi.
Sağlık-Sen’in 29 yıllık geçmişinde gerçekleştirilmeyen hizmetlere imza attıklarını dile getiren Eroğlu, “Hem toplu sözleşme sürecinde hem de sonrasında çalışanlarımızın hakkı için mücadele ediyoruz. Toplu sözleşme maddelerinin dışında gece nöbet tazminatı alınması ve nöbet ücretlerinin arttırılması için gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 
Öte yandan Sağlık-Sen genel merkezinin başlattığı üye ekleme yarışması Şubat ayında da devam edecek.
                       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi