Belediye başkan adayları sanal alem siyasetin iyice içine girdi. Geçmişte seçim öncesi adaylar ve partilerini tanıtan el ilanları, broşür, afiş, bayrak ve çeşitli promosyonlar yerini teknolojiye ve sanal aleme bıraktı.
 Yozgat’ta  partilerden belediye başkan adayı olanlar vatandaşın, dikkatini çekmek için, yerel ve ulusal internet haber sitelerine ilan vererek tanıtımlarını yapmaya çalışıyor. 
Kendi adlarına da sosyal medya ve whatsapp grupları açan adaylar, projelerini, öz geçmişlerini ve icraatlarını bu siteler sayesinde halka ulaştırırken, el ilanı ve diğer tanıtım yollarıyla ulaşacaklarından daha fazla insana hitap edebiliyorlar. İlanın boyutu ve internet sitesinde kalma süresine göre internet sitelerine ilan veren adaylar bir yandan da saha çalışmalarına ağırlık veriyor.
Yerel seçimler için süre daralırken, adayların da yoğunluğu arttı. Anlak paylaşımlarla çok sayıda seçmene ulaşmaya gayret gösteren adaylar, önümüzdeki günlerde de projelerini öne sürerek destek aramaya çalışacak. Belediye başkan adayları, parti genel merkezlerin oluşturduğu kurumsal kimlik kapsamında kendilerini tanıtmaya gayret gösteriyor. 
Halkla kurdukları diyalog ve iletişimlerinin görüntülerini sosyal medyada paylaşan adaylar, ucu olmayan geniş bir alanı kullanmayı tercih ediyor.
                                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi