Yozgat İl Müftülüğü, yarı yıl tatili nedeniyle öğrencilere yönelik eğitimlerin ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı "Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı" düzenledi.
Öğrencilerin yarıyıl tatilini verimli şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla düzenlenen kamp kapsamında ortaokul öğrenimi gören öğrenciler için dersler ve etkinlikler gerçekleştirildi.
"Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı" hakkında bilgi veren İl Müftüsü  Ali Gülden, Yozgat İl Müftülüğü olarak yarıyıl tatiline giren öğrencilerin tatillerin en güzel ve verimli şekilde geçirebilmeleri için hazırlık yaptıklarını söyledi.
Müftü Gülden,  kamp süresince  çocuklara ibadet, itikat, ahlak, siyer, Kur’an-ı Kerim, tecvit ve bazı güncel konular hakkında dersler verildiğini aktardı.
Farklı yaş grupları için kamp planladıklarını belirten Gülden: "Bilal Şahin Hafızlık Kur’an Kursu bünyesinde gerçekleştirdiğimiz kampımıza katılan öğrencilerimiz için müftülük bünyesindeki hocalarımızı görevlendirdik. Hocalarımız çocuklarımıza ibadet, itikat, ahlak, siyer, Kur’an-ı Kerim ve tecvit konuları hakkında dersler vermeye başladı. Bizim üzerimize düşen görevlerden bir tanesi de Din hizmetlerini gençlerimize en güzel şekilde tanıtmak. Çocuklarımızı camilerle tanıştırmak ve namaza alıştırmak. Temel dini bilgileri çocuklarımıza vermek. Bu konuda alanında uzman hocalarımız çocuklarımıza bu konularda dersler veriyor" dedi.
Gülden, sinema, film okumaları, futbol, kamp oyunları, bilgi yarışmaları, dini ilimler atölyesi, maneviyat istasyonları ve kültür gezileri gibi birçok etkinliğin de kamp kapsamında yapılacağını kaydetti.
İl Müftü Yardımcısı Mehmet Akif Karabulut'un açılış konuşması ile başlayan kamp programı 3 gün süreyle devam edecek.

Editör: Hakimiyet Gazetesi