Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  geçen 5 yıllık dönem içerisinde halkın daha rahat yaşaması, hayatını daha rahat idame ettirmesi ve halka yaşanabilir bir Yozgat sunma adına çalıştıklarını belirterek, yeni dönem içerisinde insan odaklı projelerle yola devam edeceklerini söyledi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı Celal Köse, seçim çalışmalarına start vermeden önce yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Yozgat Belediyesi Çamlık Et Lokantası’nda gerçekleştirilen toplantıda önemli mesajlar veren Başkan Köse, sahada sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağını ifade etti. 
HİZMETE DEVAM
Başkan Köse, böyle önemli bir görevde kendilerine güvenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, ilk günkü aşkla,  tecrübeyle Yozgat’a hizmete devam edeceklerini kaydeden Başkan Köse, “Yüce Mevla’m bizleri kazadan, beladan, fitneden bizleri muhafaza eylesin. İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi 3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte ülkemiz çağ atladı. Allah'a hamdolsun bu hem genel siyasette hem de 2004 yılıyla birlikte de yerel siyasette müthiş bir ivme kazandı. Hem Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ımızda bu çalışmalardan nasibini ziyadesiyle aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Tabii beş yıllık bir süre geçirdik. Çalışmalarımız hep halkımızın daha rahat yaşaması, hayatını daha rahat idame ettirmesi ve onlara yaşanabilir bir Yozgat sunma adına oldu. Çok büyük işlere hep birlikte imza attık, imza atmaya da inşallah devam edeceğiz. Beş yıllık süre zarfında özellikle Büyük Cami Çevresi, Millet Bahçesi, Konaklarımız, Parklarımız, Bahçelerimiz, Yol Çalışmalarımız, Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, Gençlik Merkezimiz, Şefkat Evimiz, Spor Vadimiz ve özellikle kimsenin cesaret edemediği ve hiçbir belediye başkanının da aslında girmek istemediği bir altyapıya girdik ki bu bizim şehrin için hem zorunlu hem de sorumlu olduğumuz bir şeydi” ifadelerini kullandı.
HAKLI GURUR
Halkın karşısına çıkarak başkanlık döneminde yaptıkları ve yeni dönemde yapacakları çalışmaları anlatacaklarını dile getiren Başkan Köse, “Halkımızın karşısına çıkacağız, hesabını vereceğiz. Yapacaklarımızı, yaptıklarımızı anlatarak bu süreci de en iyi şekilde geçirmenin gayretinde olacağız. Geldiğimiz noktada da hiç hayal edemeyeceğimiz yerlere geldik ve memleketimize, milletimize, devletimize, halkımıza hizmet etmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da halkın vicdanına biz kendimizi emanet ediyoruz. Çünkü halkımızın vicdanı en güzel terazidir diyoruz. Halkın vicdanı, terazisi şaşmaz. Süreci de en iyi şekilde halkımızın desteğiyle ilerleterek AK Partimizi tekraren en yüksek oyla seçtirip Cumhurbaşkanımızın da karşısına çıkmanın çabasında olacağız. Bu şehirde sade bizler değil herkes yaşıyor. Geleceğe güzel bir Yozgat bırakmak adına, altyapısı bitmiş, üstyapısı bitmiş, asfaltı bitmiş, yaşanabilir bir şehir bırakmak adına birliğiyle çalışmanın zorunluluğunu özellikle ifade etmek isterim. Tabii önümüzdeki süreçte özellikle şunu ifade etmek istiyorum ki altyapısı bitmiş yerlerin asfaltlarını atarak asfalt çalışması, kaldırım çalışması, yol çalışması, ışıklandırma çalışması, park, bahçe ve özellikle de 3 ay önceki mecliste almış olduğumuz kararları üç mahallede kentsel dönüşme aldık. Bundan sonra da tüm mahallelerimizde lokal olarak kentsel dönüşümlere inşallah el birliğiyle başlarız diyorum. Hem sosyal hem kültürel çalışmalarımızla hem de projelerimizle inşallah yakın zamanda da siz değerli basın mensuplarımızla bir araya gelerek paylaşacağız. Hayırlı bir yola çıktık. Biz yola yeni çıkmadık. Allah'a hamdolsun yeniden çıktık. Cumhurbaşkanımızın teveccühleri, il başkanımızın, milletvekillerimizin destekleri ve gayretleriyle Cumhurbaşkanımız tarafından, genel başkanımız tarafından AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı olarak gösterildik. Bu kutlu bir görev. Kutlu bir yolculuk. Zorlu bir süreç. İnşallah bu zorlu bir süreçte Rabb'im bizlere yardım eylesin” dedi.
HİZMET EDECEĞİZ
Diğer partilerin belediye başkan adaylarına da çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Adayı Celal Köse, “Tabii bu süreçte diğer siyasi partilerimizden adaylar çıkmaya başladı. Her siyasi partinin çıkartmış olduğu aday bizim kardeşimizdir. Bizim rakibimiz değildir. Tabi siyaseten rakibimiz ancak onlarda bizim arkadaşlarımız, eşimizdir, dostumuzdur.  Bu süreci de en güzel bir şekilde kırmadan, dökmeden de tamamlayacağız. Çünkü bizler her ne şartta olursa olsun bu memlekette doğduk, bu memlekete Allah nasip ederse, vefat edeceğiz. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Birbirimizin düğününde, cenazesinde beraber bir olacağız. Biz bu süreci kırmadan dökmeden tamamlamak istiyoruz. Bu manada da elimizden gelen her türlü gayreti de göstereceğiz. Ben tüm aday aday arkadaşlarımıza da özellikle başarılar diliyorum. Onlar da memleket için, millet için, devleti için, halkı için de ben de varım diye bu yarışa katıldılar. İnşallah bizler teşkilat olarak, İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, başta olmak üzere, mahalle temsilcilerimiz, tüm ana kadememizle, halkımızın desteği, teveccühü, destekleriyle hep birlikte bu süreci, sonuçlandıracağız. Sevinen tarafta AK Partimiz olacak, Cumhurbaşkanımız olacak. Sevinen kazanan da inşallah halkımız olacaktır diyorum” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.
                        ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi