Yozgat’ta bir çok alanda gerçekleştirilen yatırım ve hizmetler çevre illeri de adeta çılgına çeviriyor.
AK Parti iktidarları ile birlikte başta ulaşım olmak üzere, sağlık, eğitim, turizm, spor alanlarında yapılan yatırımlar Yozgat’a çağ atlatıyor.
HER ALANDA HİZMET
AK Parti’nin hizmet kadroları Yozgat’a dair özel çalışmalar yaparken, 2002’den bu yana yürütülen projeler meyvesini vermeye başladı. Yüksek Hızlı Trenin devreye girmesiyle ulaşım alanında önemli mesafeler alan Yozgat, Hava limanının açılmasını dört gözle bekliyor. Karayolu, demir yolu ve havaalanı ile ulaşım ağını genişleten Yozgat sosyo-ekonomik gelişiminde de ilerlemesi bekleniyor.
Yozgat’ta ulaşım alanında yürütülen çalışmaların yanı sıra iş alanları ve istihdam noktasında da Organize Sanayi Bölgeleri ile de yatırımcı çekmeye başladı. Yozgat OSB, doluluk oranına ulaşırken, Bozok OSB ve Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’de yer tahsisleri devam ediyor. OSB’lerde yeni yatırımların yükselmesi ile birlikte kentin dört bir yanında tütecek fabrikalar istihdama ve ekonomiye önemli katkı sağlayacak.
Yatırımlarla çağ atlayan, her yönü ile gelişen bir şehir Yozgat mega projelerle dikkat çekmeye devam ediyor.
GÜÇLÜ HÜKÜMET 
GÜÇLÜ BELEDİYE
Yozgat’ta merkezi hükümetin sağladığı yatırımların yanı sıra yerel yönetimlerin de hizmet ve çalışmaları dikkat çekiyor. 
Yozgat’ta 31 Mart 2024 yerel seçimler için siyasi partilerin ve adayların çalışmaları bütün hızıyla devam ederken, vatandaş güçlü hükümet güçlü belediye için Ak Parti’den yana tavrını yansıtmaya devam ediyor. 
Yozgat’ta 2001 yılından bu yana  hem hükümet bazında hem de yerel yönetimlerde halkın güvenini kazanan AK Parti’nin, 31 Mart belediye seçimlerinde de halkın büyük desteğini alması bekleniyor. 
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da siyasi istikrarı sağlayarak başarılara ulaşan AK Parti,  bütün sorunları  dağ gibi hizmetlere dönüştürdü. 
AK Parti’de Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın performansı da gözlerden kaçmıyor. Milletvekilleri Akgül ve Şahan’ın yoğun gayretleri ile ivme sürekli yukarı çıkarken, yerelde sağlanacak başarıyla yatırım atağı daha da hız kazanacak.
                                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi