Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, 6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketinin ardından Yozgat’a yerleşen  ailelerin acılarını paylaşmaya devam ediyor.  Deprem bölgesinden Yozgat’a gelerek hayatlarını devam ettiren depremzedeleri bir an olsun yalnız bırakmayan Nagihan Köse, asrın felaketinde depremzede Kırar ailesi ile bir araya geldi. 
Nagihan Köse, depremzede aile ziyaretinde sürprizle karşılaştı. Yozgat’a yerleşen depremzede Kırar ailesinin Muhammed Emin ismini verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Henüz 15 günlük olan Muhammed Emin ile yakından ilgilenen Nagihan Köse, sürprizle karşılaşmasının mutluluğunu dile getirdi.
Nagihan Köse, AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri Tekmile Canan Şahiner ve Satı Karabulut ile birlikte Depremzede aile bireyleriyle sohbet ederek onların taleplerini ve sıkıntılarını dinledi.
Nagihan Köse, yaşanan deprem sonrası Yozgat’a yerleşen depremzedeleri ziyaret ederek, ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda destekte bulunmaya devam ediyor.
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 şehri derinden etkileyen deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Yozgat Belediyesi, yaşanan deprem sonrası gıda, giyim ve temel ihtiyaçların giderilmesinde aktif rol oynadı.
 Yozgat Belediyesi’nce oluşturulan ekipler ile depremzede ailelerle sürekli temas halinde olmasının yanında Başkan Celal Köse ve eşi Nagihan Köse kendileriyle yakından ilgileniyor.
Nagihan Köse, depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek desteğini sürdürdü. Depremzede ailelerle ve özellikle çocuklara yakından ilgilenen Nagihan Köse, çocuklara yaş gruplarına göre hediyeler verdi.
Depremzede tüm vatandaşlarla gönül bağını kurduklarını dile getiren  Nagihan Köse  “"6 Şubat'tan bugüne, depremzede kardeşlerimizin acısına ortak olduk. Birlikte üzüldük, birlikte sevindik.  Deprem sonrası ilimize yerleşen ailelerin ihtiyaçları titizlikle takip ediliyor ve ailelerle sürekli temas halindeyiz. Yozgat’a gelen depremzede ailelerin zorlu koşulların kötü etkilerini en asgariye indirgemeye çalışarak normal yaşantılarına ulaşabilmeleri imkânlarımızla yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz.  Bu yaraları Allah’ın izniyle yine birlikte sarıp sarmalayacak, üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi. ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi