Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci grubunda emin adımlarla ilerleyen temsilcimiz Yozgat Belediyesi Bozokspor,  Tunceli temsilcisi Dersimspor’u 9-0 mağlup ederek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.
BAL Ligi’nde yoluna namağlup ilerleyen Yozgat Belediyesi Bozokspor, şampiyonluk yolunda bir engeli daha geride bıraktı. Kente, uzun süreden beri beklediği heyecan ve coşkuyu yeniden yaşatan Bozokspor, sahasında konuk ettiği Dersimspor’u  farklı geçerek şehri havaya soktu.
Kırmızı siyahlılar, sahasında rakibini 9-0 yenerek 8 puan farkla liderliğini sürdürdü. Muhteşem bir futbol ortaya koyan kırmızı siyahlılar, şampiyonluk şarkılarını daha yüksek sesle söylemeye başladı. Kırmızı siyahlılar şampiyonluk yolunda dev bir adım attı ve taraftarlarına yine bayram yaşattı.
BAYRAKLARI ÇIKARIN
Yozgat’ın profesyonel lig hasreti  bitiyor.  Kentte, gözler Yozgat Belediyesi Bozokspor’a çevrildi. Ligde namağlup ilerleyen ve en yakın rakibine 8 puan fark atan kırmızı siyahlı camiada büyük mutluluk yaşanıyor. 
Yeniden şampiyonluk mutluluğunu yaşayacak olan Yozgat’ta evlerin, caddelerin ve sokakların kırmızı siyahlı bayraklarla süslenmesi bekleniyor.
Belediye Başkanı Celal Köse’nin kente oluşturduğu hava sportif alanda başarıya yansıdı.  Şehir ile barışık bir şekilde, bir bütün olarak şampiyonluk için hareket eden Başkan Köse, adeta Yozgat’ı küllerinden yeşertti. Kente oluşan karamsarlığı, dağınıklığı ve kırgınlıkları gideren Başkan Köse, taraftarların tekrar tribünlere gelmesini sağlarken, Bozokspor’u kentin lokomotofi haline getirdi.                                             ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi