Henüz 2 ay önce AK Parti İl Başkanı olarak atanan Çelebi Altuntaş, yerel seçim arifesinde ağır yüküne rağmen göstermiş olduğu performans ile partide safların sıklaşmasına vesile oldu. Milletvekilleri ile uyum içerisinde olan ve il ile ilçelerde koordinasyonu sağlamasıyla göze çarpan Altuntaş, değişimin partiye pozitif etkisini de göstermiş oldu.


Yozgat’ta yaklaşan yerel seçimler öncesinde il ve ilçelerdeki ağırlığını hissettiren İl Başkanı Altuntaş, sorumluluk bilinciyle hareket ederek teşkilatları diri ve bir tutmaya devam ediyor. İl Başkanı Altuntaş, AK Parti belediyeciliğinin ülke genelinde kabul gördüğünün altını çizerek, AK parti kadrolarının  şehirlere çağ atlattığına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğiyle Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta hakettiği hizmetleri aldığına dikkat çeken İl Başkanı Altuntaş, “ Meselenin farkında olmak  onun en kıymet özelliğiydi,  Bir sorumluluk almıştı ve bu sorumluluğun ne kadar ağır olduğu farkındaydı.  Bir şuur ortaya koydu ve tüm Türkiye’ye örnek oldu. İşte bu şuurun adı Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğiydi.
Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan  aldığımız bu feyiz ile  Yozgat’ımızda 2004 yılından beri AK Parti belediyeciliğini durmadan yorulmadan sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.
İl Başkanı Altuntaş, hizmet belediyeciliği anlayışı ile yollarına devam edeceklerine değinerek Yozgat’ta taşın üstüne taş koyanlara her zaman duacı olduklarını belirtti.
İl Başkanı Altuntaş,, “Ak parti olarak şükürler olsun ki gidilmeyen, bilinmeyen, unutulmuş beldelere bir bekleyen varsa mutlaka gideceğiz diyerek hizmet anlayışı benimsedik,  yağmur, çamur, kar, afet demeden bahane üretmeden,  milletimize mahcup olmamanın gayretli mücadelesini verdik.  Siyasetin dinamizmi kardeşliktir. Bizim rekabet anlayışımızda daha iyi hizmet etmektir.  Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, küstürmeden, milletvekillerimizle,  ana  kadememizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımıza tüm teşkilatlarımızla tam sahada  olacağız. Çalmadık kapı, sıkılmadı  el bırakmayacağız. 31 Mart seçimlerinde cumhur ittifakı olarak büyük bir zafer kalacağız. Bu amaç ve  düşüncelerle  yeniden el ele  bir beraber olmaya bu yıllara beraber yürümeye talibiz.Gönül belediyeciliğine devam ettirmeye, milletimize hizmet etme vazifesini  hakkıyla yerine getirmeye talibiz.  Bende varım diyenin  yanında olmaya talibiz” diye konuştu.   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi