Artık geri sayıma geçildi. Siyasi partilerin belirlediği takvim çerçevesinde adaylar da netleşiyor. Yozgat'ta siyasi partilerin nasıl bir yol izleyeceği, ortak aday, çatı aday, ittifak gibi planlar masanın üzerinde duruyor.
Siyasi partiler kadar vatandaşın bakışı da oldukça önemli.
* * *
Önceki gün Çetin ve Sebastian ile bir araya geldik. Ne yalan söyleyeyim. Epey Yozgat turu attık. Çamlığı kaç kez turladığımızın farkında bile değiliz. Hatta bir ara il sınırına kadar varmışız.  Bir ara Çetin uyuklamaya bile başladı. Ama, her  lafı da gediğine koydu. İsim isim adayları söyledi. Bekleyin, görün dedi...
* * *
AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmelerinin belli bir aşamaya gelmiş olması da, seçim sonuçlarına büyük etki edecekter. Öyle ki,  ortaya atılan iddialar, kulislerde konuşular merkezde sağlanacak ittifakın ilçelerde olmayacağı... Yani Yozgat merkezde AK Parti adayı desteklenecek. İlçelerde partiler kendi adayı ile yola devam edecek.
* * *
MHP'de seçim takvimi devam ederken, AK Parti önemli bir mesafe aldı. Bazı ilçelerde adayların netleştiği kulisleri hareketlendirdi. Bazı ilçelerde de aday sayısının ikiye indirildiği ve üzerlerinde çalışıldığı kulislerdeki sıcak bilgi olarak yansıtılıyor.
Sanırım, bu hafta içerisinde ilçe adaylarının paylaşılacaktır.
* * *
Kamuoyunun merak ettiği, hatta tartışmaya kadar varan beklenti, AK Parti merkez adayının kim olacağı...
* * *
AK Parti'de en güçlü isim olarak Celal Köse öne çıkıyor. MHP ile yapılacak ittifakta da Köse'nin adaylığının kesinleştirilmesi bekleniyor.